Ania Rusowicz i Renata Przemyk na Seven Festival 2015

Ania Rusowicz i Renata Przemyk zagrają podczas Seven Festival 2015, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Węgorzewie.

Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem „złotych”. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem oraz smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Na koncercie Ani Rusowicz posłuchacie nie tylko utworów z jej dwóch płyt, takich jak „Jak ślepa miłość” czy „To nie ja”, ale również paru standardów dekady hippisów, takich jak m.in. Janis Joplin, Jimi Hendrix oraz Jim Morrison, ponieważ lata 60-te i 70-te, jak pokazuje historia, nigdy nie wyjdą z mody. Z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności, tworzą się nowe trendy i style.

Organy Hammonda, bębny Ludwiga, skrzypcowe gitary, czyli stare instrumenty – choć zupełnie nowa jakość bez pastiszu już 12 lipca w Węgorzewie!

Renata Przemyk zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole „Ya Hozna”, który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: „Babę zesłał Bóg” czy „Protest Dance”. Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: „Mało zdolna szansonistka” (1992), „Tylko kobieta” (1994), „Andergrant” (1996), „Hormon” (1999), „Blizna” (2001), „Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of”. W 2006 roku ukazała się płyta „Unikat”. 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano „złotej” a singiel promujący płytę – piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”. W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do „Szyca” Hanoha Levina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt. „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”. We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. „Jakby nie miało być” do której teledysk nakręcił Bartek Kulas. Piosenka przez 35 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 24 lutego 2012r. w Teatrze RAMPA w Warszawie odbyła się premiera kolejnego spektaklu muzycznego pt. „MONSTERS. PIEŚNI MORDERCZYŃ” do którego Renata skomponowała 6 piosenek.

We wrześniu 2014 roku, nakładem Universal Music Polska, Renata Przemyk wydała nowy, znakomity i ogromnie zróżnicowany album zatytułowany „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczyła i na pewno nikogo nie pozostawiła obojętnym, zdobywając same pochlebne recenzje dziennikarzy i krytyków muzycznych. Według wielu z nich, jest to jedna z najlepszych płyt Artystki. W ubiegłym roku świętowała również 25-lecie swojej działalności artystycznej.
Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje materiał m.in. z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA” oraz swoje starsze przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” , „Bo jeśli tak ma być”. Na scenie Renacie towarzyszyć będą: Kamil Błoniarz [akordeon], Grzegorz Palka [gitary], Piotr Wojtanowski [bas], Sławek Puka [bębny] i Krzysztof Pająk [instrumenty klawiszowe].

W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.