Archive na Przystanku Woodstock 2017

Brytyjska grupa Archive będzie jedną z gwiazd Przystanku Woodstock 2017.

W 2016 roku ukazał się entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków dziesiąty studyjny album zespołu „The False Foundations”. Muzycy z Archive promowali nagranie podczas światowej trasy koncertowej, a dziś możemy potwierdzić, że w ramach kolejnej trasy koncertowej po Europie artyści z Wielkiej Brytanii zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

„The False Foundations” to niezwykła płyta, a promujące ją występy na największych arenach i w najlepszych klubach muzycznych świata zasługują, według założyciela zespołu, na miano najlepszych w karierze zespołu.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani na myśl o ostatnim etapie naszej trasy koncertowej. Nie mam wątpliwości że koncerty które zagraliśmy w zeszłym roku należą do najlepszych w historii zespołu. Jeżeli chodzi o produkcję i wizualną stronę występów, to naprawdę dokonaliśmy czegoś wyjątkowego, i już nie mogę się doczekać aż znów wyruszymy w drogę. Utwór „Splinters” jest dla mnie wyjątkowym nagraniem, a na żywo brzmi piorunująco. Myślę, że znajdujemy się w doskonałej formie jeżeli chodzi o kreatywność– mówi współzałożyciel zespołu, Darius Keeler.

Krążek „The False Foundations” został wydany w rok po ukazaniu się przyjętego z uznaniem longplaya „Restriction”, który promowany był w ramach ogromnej trasy koncertowej. Archive wystąpili dwukrotnie przed sześciotysięczną publicznością w paryskiej sali koncertowej Zenith i zagościli w line-upie największych festiwali muzycznych w Europie.