Armia, Jelonek i Power of Trinity na Seven Festival

Z przyjemnością informujemy, że znani są pierwsi wykonawcy, którzy zagrają w tym roku na Seven Festival w Węgorzewie (12-15 lipca)! Będą to: Armia grająca w całości album „Legenda”, Power Of Trinity oraz Jelonek!

W Węgorzewie wystąpi zespół Armia! Formacja prowadzona przez Tomasza Budzyńskiego to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wtedy wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie. Do najważniejszych albumów w dorobku Armii należą płyty „Triodante”, „Duch” czy świetnie przyjęty ostatni w dorobku „Freak”. Występ Armii w Węgorzewie będzie miał specjalny charakter – zespół Tomasza Budzyńskiego wykona bowiem w całości materiał z najsłynniejszej płyty w swoim dorobku, krążka „Legenda”.

Power of Trinity to zespół pochodzący z Łodzi, który 31 października wydał swoją drugą płytę – „Locomotive”. Muzycznie poruszają się po obszarach rocka i reggae, choć na nowej płycie wykorzystali elementy dubstepowe! Płyta ta jest zbiorem obserwacji i odczuć, czasem tematy sa błahe a czasem śmiertelnie poważne. Każda piosenka to wagonik, oddzielny przedział w pociągu, którym jedziemy i osobna historia. Zmieniamy przedziały, wagoniki a tam w każdym ktoś opowiada inną historię. – przedstawia nową płytę Jakub Koźba, wokalista i autor tekstów.

W Węgorzewie wystąpi także Jelonek. Michał Jelonek jest prawdziwą sceniczną bestią. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych. W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego). Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Niedawno wydał nowy album „Revenge”.

Przypominamy że można już rezerwować bilety i karnety na Seven Festival Węgorzewo 2012. Bilety i karnety można nabywać za pomocą jednej z sieci współpracujących z organizatorem: Ticketpro, Eventim oraz Ebilet. Do końca lutego ceny super promocyjne.

Organizatorem Seven Festival Music & More jest TP 1 MBA i Gmina Węgorzewo. Współorganizator –Agencja „Go Ahead” Poznań.