Baltra i Princess Chelsea na Soundrive Festival 2018

Baltra i Princess Chelsea to kolejni artyści, którzy dołączyli do składu Soundrive Festival 2018.

Baltra to malutka wyspa w archipelagu Galapagos należąca do Ekwadoru. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zupełnie odwrotnie do kolejnego artysty Soundrive, którego dziś ogłaszamy.

Nowojorczyk Michael Baltra tworzy unikatowe, bardzo własne brzmienie, które trudno pomylić z muzyką innych artystów. Delikatna, emocjonalna, oparta na rytmach 4/4, czasami rozlewająca się w ambientowe pasaże, innym razem finezyjnie pocięta. Zdecydowanie najbliżej jej do low fidelity house czy – jak wolą inni – cloudy house, który przeżywa obecnie swoje mocne pięć minut. W ciągu ostatnich kilku lat Baltra wyrósł na czołowego przedstawiciela tej sceny, głównie za sprawą wysokiej jakości setów djskich, jak i własnych, oryginalnych produkcji. Świadczą o tym wyniki wyświetleń jego jak dotąd największego przeboju – „Fade Away” – który na YouTube obejrzało już ponad dwa miliony osób, a także wydawnictwa dla labeli Off Paradise, Lost Palms, Tape Throb czy 96 & Forever. Na Soundrive Baltra zagra elektryzujący live act na zakończenie pierwszego dnia festiwalu.

Sukces zazwyczaj przychodzi niespodziewanie. Przekonała się o tym nowozelandzka wokalistka Chelsea Nikkel, której nawet nie śniło się, że utwór „The Cigarette Duet” (nagrany w duecie z Jonathanem Bree) wyśrubuje wynik ponad czterdziestu milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Media nie pozostały ślepe na tak spektakularne osiągnięcie, a niedługo później do twórczości Princess Chelsea przyległy tak fantazyjne opisy, jak „kołysanki dla rodziny Addamsów” czy „ścieżka dźwiękowa do starego disneyowskiego filmu połączona z Kraftwerk z Enyą w składzie grającym w kosmosie do »Nędzników« z lat 60.”.

Klasycznie wykształcona pianistka o sporym doświadczeniu w punk rockowych składach nie zamierzała jednak zostać chwilowym zjawiskiem kojarzonym wyłącznie z jednym przebojem. Zarejestrowała już trzy albumy, z którymi występowała na scenach całego globu, a wkrótce ukaże się jej najnowsze, jeszcze niezatytułowane wydawnictwo. Festiwal Soundrive będzie natomiast jednym z pierwszych miejsc, gdzie będziecie mogli usłyszeć premierowe utwory na żywo.