Billy Talent i inni na Czad Festiwal 2017

Billy Talent to pierwszy zagraniczny headliner Czad Festiwal 2017, który odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Straszęcinie koło Dębicy. Podczas imprezy zagrają także Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Czesław Śpiewa, Hunter i Nocny Kochanek.

Billy Talent

Po ogromnym sukcesie wydanego w 2012 roku albumu Dead Silence i blisko 4 letniej przerwie w koncertowaniu, na początku 2016 roku Billy Talent powrócił do swojego studia w Toronto, aby rozpocząć prace nad nową płytą. Jednak już 15 stycznia perkusista Aaron Solowoniuk zawiadomił fanów, że nie będzie uczestniczył w nagraniach do nowej płyty. Powodem był słaby stan zdrowia, spowodowany wieloletnią walką ze stwardnieniem rozsianym. Dla zespołu utrata Solowoniuka była wielkim ciosem – w tym samym, niezmienionym składzie grupa tworzyła od przeszło 20 lat, a sami członkowie znali się jeszcze z czasów dzieciństwa. Aarona zastąpił Jordan Hastings, perkusista Alexisonfire.

Na Afraid of Heights pobrzmiewają zupełnie inne dźwięki. „Na płycie jest wiele nowych rzeczy, których do tej pory nie próbowałem: sam zaprogramowałem syntezatory, jest też dużo pianina oraz gitary akustycznej. Jak na razie to nasza najbardziej eksperymentalna płyta” mówi D’Sa. Eksperymenty te nie powinny być jednak interpretowane jako zerwanie więzi z ich punkowymi korzeniami, raczej jako śmiały dowód kreatywności potwierdzający, że rock odegrał kluczową rolę w historii muzyki.