Bloc Party, Public Enemy i inni na Openerze

Poznaliśmy kolejnych pięciu artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Heineken Open’er Festival w Gdynia w dniach 4-7 lipca. Będą to Bloc Party, Public Enemy, Gogol Bordello, Janelle Monáe i Nosowska.

Bloc Party po raz pierwszy zagrali na Open’erze w 2007 roku. Mimo, że przez ostatnie lata nie koncertowali i nie nagrywali, nadal są jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów ostatniej dekady. Grupa pojawi się w Gdyni w ramach promocji nowego, jeszcze nie zatytułowanego albumu, którego premiera przewidziana jest na lato. W czerwcu usłyszymy pierwszy singiel z wydawnictwa, a na samym Open’erze zapewne fragmenty nowej płyty i najważniejsze utwory z „Silent Alarm”, „A Weekend In The City” i „Intimacy”.

Po kilku tygodniach ogłaszania artystów na Main i Tent Stage czas przedstawić pierwszych wykonawców, którzy zagrają na World Stage.

Prawdziwa ikonu hip hopu, czyli nowojorka grupa Public Enemy zaprezentuje przekrojowy materiał z tak ważnych albumów jak „It Takes A Nations Of Million To Hold Us Back” czy „Fear Of Black Planet”. Muzycy świętujący w tym roku trzydziestolecie powstania, od samego początku są zaangażowani w polityczne i społeczne sprawy Ameryki, dlatego ich koncerty to nie tylko muzyka ale i ważne słowa.

Także z Nowego Jorku przyjadą na Open’era czołowi przedstawiciel Gypsy Punku, czyli energetycznego połączenia muzyki cygańskiej i punk rocka – Gogol Bordello. Po ich koncertach można spodziewać się dosłownie wszystkiego, my spodziewamy się najlepszego.

Janelle Monáe być może jest nową Grace Jones, ale przede wszystkim jest przyszłością muzyki. Jej futurystyczne połączenie r’n’b, solu, funku, rocka i alternatywy już na początku kariery sprawiało kłopot z klasyfikowaniem, choćby osobom decydującym o nominacjach do Grammy. Podopieczna Big Boi’a i Diddy’ego przyjedzie do Polski z następcą rewelacyjnego „The ArchAndroid”.

I last but not least Nosowska. Po raz pierwszy na Open’erze, ale może czekaliśmy na tak znakomity album jak ”8”? Było warto i będzie warto pojawić się na Tent Stage by usłyszeć na żywo „Nomadę” czy „O lesie” w wykonaniu Nosowskiej i UniSexBandu.