Chris De Burgh na Life Festival Oświęcim 2015

Chris De Burgh będzie kolejną gwiazdą Life Festival Oświęcim 2015! Autor ponadczasowego hitu „The Lady In Red” zagra w sobotę, 20 czerwca.

Niewielu artystów może pochwalić się równie imponującą karierą, co Chris De Burgh. Na scenie muzycznej jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a ballada „The Lady In Red” z 1986 r. to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

Irlandzki wokalista śpiewał już na koncertach z okazji zjednoczenia Niemiec, zakończenia wojny w Libanie oraz dla tysięcy kibiców na stadionie w Liverpoolu. Teraz wesprze antywojenne przesłanie LFO, pojawiając się 20 czerwca na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, na specjalnym koncercie „Artyści przeciwko wojnie”. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczenia De Burgha na festiwalowej arenie – artysta na miejsca swych koncertów wybiera najczęściej kameralne sale.

W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery Chris De Burgh zdobył status supergwiazdy w wielu zakątkach świata, na niemal wszystkich kontynentach. „Zawsze starałem się być lojalny wobec moich fanów i spełniać ich oczekiwania” – tak wyjaśniał w jednym z wywiadów sekrety swej popularności. Słuchaczy urzekły jego niezwykle melodyjne utwory, takie jak „The Lady in Red”, „Missing You”, „High On Emotion” czy „Don’t Pay The Ferryman”. W utworach De Burgha słowa są równie ważne, co muzyka. Irlandczyk potrafi doskonale opowiadać historie za pomocą plastycznych i przejmujących tekstów.