Coma symfonicznie na Seven Festival

Zespół COMA, niekwestionowana gwiazda muzyki rockowej w Polsce, podczas Festiwalu zaprezentuje się w nowej odsłonie. Wraz z Orkiestrą SYMFONICY GDAŃSCY pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego, zespół wykona najważniejsze utwory w swojej karierze z towarzyszeniem 60 osobowej Orkiestry.

To będzie największe widowisko i produkcja 2013 roku, obejmująca 2,5 godzinną podróż po wspaniałej twórczości zespołu, pozwalającej na nowo odkryć ich repertuar.

Pojawienie się COMY z Orkiestrą na Festiwalu w Węgorzewie nie jest przypadkiem. Związane jest ono ściśle z XX edycję tego mazurskiego Rockowego Święta!!!

SYMFONICY GDAŃSCY – Orkiestra powstała w 2004 roku, skupiając absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Większość z muzyków jest laureatami wielu polskich i m iedzynarodowych konkursów, również solistami na wielu scenach. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami.

W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Strauss, Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Moniuszko, Kilar.

Orkiestra występowała m.in. z Camille Miller, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Kiliańskim, Bogdanem Grajkowskim, zespołami: ,Charizma – Szwecja, ,Blenders, ,Harlem.

COMA – polski zespół rokowy powstały w 1998 roku. Grupa ma na swoim koncie 7 płyt, wiele nagród rynku fonograficznego m.in. Fryderyki oraz niezliczoną ilość koncertów. To laureat węgorzewskiego festiwalu z 2004 roku, kiedy to zespół otrzymał Grad Prix Festiwalu, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy.

Już w najbliższym czasie kolejne informacje.