Decapitated i Roan na Przystanku Woodstock 2015

Decapitated i Roan to kolejne zespoły, które zagrają w ramach Przystanku Woodstock 2015. Impreza będzie miała miejsce w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Decapitated to mistrzowie polskiego technical death metalu. Powstała w 1996 roku grupa zdołała z biegiem lat zdobyć reputację jednego z międzynarodowych liderów muzycznych swojego gatunku. Podczas swojej ponaddwudziestoletniej kariery Decapitated wydali sześć albumów studyjnych które zalicza się do najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych XXI wieku.

Nagrywanie ich najnowszego dzieła, albumu „Blood Mantra” okazało się dla muzyków Decapitated zadaniem niezwykle wymagającym, ponieważ nigdy wcześniej nie podjęli się stworzenia piosenek tak wymagających pod względem muzycznym. Na nowym albumie zespół kolejny raz podniósł muzyczną poprzeczkę, łącząc różne style i brzmienia. Flirt z różnymi tempami, miksowanie death metalu z grindcore’em, black-metalowa atmosfera z groove’owymi bitami i stoner-rockowymi wibracjami, modern-metalowe riffy – te wszystkie charakterystyczne elementy nowego wydawnictwa nawiązują do wydanego w 2006 roku Organic Hallucinosis.

Zespół Roan powstał w Solcu Kujawskim w maju 1991r. Już w tym samym roku pierwszy poważny sukces zespołu, jedna z głównych nagród na Festiwalu w Jarocinie a Zbyszek Man mając wtedy niespełna 17 lat otrzymał nagrodę dla najlepszego wokalisty. W 1992r wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczęli jako pierwsi granie dla WOŚP. Roan ma na swoim koncie 6 płyt i ponad 1000zagranych koncertów, występy na festiwalach w Polsce i nie tylko.

W 2006 niespodziewanie, zostali zaproszeni na koncerty do Chin. Występowali dla studentów, głównie w aulach uniwersyteckich. Przygoda w Kraju Środka trwa do dzisiaj a fani i media chińskie określają Roan jako ambasadorów muzyki rockowej.

W tym roku wychodzi płyta zespołu pt „Journey” premiera 20 kwietnia w Chinach i na Amazonie.