Dream Theater na Przystanku Woodstock 2015

Amerykańscy giganci prog metalu Dream Theater oraz grający celtyckiego punk rocka Finnegan’s Hell dołączyli do składu Przystanku Woodstock 2015, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Dream Theater to połączenie nieziemsko zniewalającego i rozpoznawalnego od razu wokalu Jamesa LaBrie wznoszącego się w obrębie bezbłędnego gitarowego sztukmistrzostwa Petrucciego oraz solidnej, rytmicznej i ekspresywnej gry basisty Myunga. Klawisze i nastrojowa twórczość multiinstrumentalisty Jordana Rudessa są nieodłączne i kardynalne dla brzmienia Dream Theater, podczas gdy niesamowity, budzący szacunek swoją grą gigant perkusji Mike Mangini przystawia na albumie “pieczęć terytorialną” – już po raz drugi odkąd dołączył do zespołu w 2010 r.

Finnegan’s Hell to jeden z wiodących przedstawicieli celtyckiego punka w Europie północnej, przez wielu przedstawicieli prasy muzycznej uważany nawet za konkurenta Dropkick Murphys i Flogging Molly, choć w ich muzyce znacznie bardziej słychać wpływy The Pogues. Finnegan’s Hell słynie z energetycznych występów na żywo, które zawsze zachwycają publiczność. Od roku 2010 zespół regularnie grywa w klubach rockowych i na festiwalach w całej Europie. Ich nowy album „Drunk, Sick And Blue”, wydany ostatnio przez skandynawską wytwórnię punkową Heptown Records, uzyskał świetne recenzje zarówno w Europie, jak i w USA. Na woostockowej scenie zobaczymy ich w piątek 31 lipca o 16.00 na Małej Scenie.