Dropkick Murphys na Czad Festiwal 2018

FESTIWAL ZOSTAŁ ODWOŁANY

Amerykańska grupa Dropkick Murphys będzie jedną z gwiazd Czad Festiwal 2018 w dniach 15-18 sierpnia w Straszęcinie. Do składu dołączył też zespół Koniec Świata.

Rodowici Bostończycy z Dropkick Murphys swoją muzyczną przygodę rozpoczęli w piwnicy zakładu fryzjerskiego. Dziś ich piosenki są śpiewane przez tysięczne tłumy na koncertach. Dzięki łączeniu gatunków muzycznych na jakich sami wyrośli (punk rock, irlandzki folk, rock i hardcore) stali się pionierami celtic punka. Ponad 20 letnia kariera sceniczna zaowocowała 9 albumami, a pochodzący z płyty The Warrior’s Code singiel „I’m shipping up to Boston”, wykorzystany w ścieżce dźwiękowej oscarowego filmu Infiltracja, jest najlepiej sprzedającym się singlem zespołu. Głośny, chaotyczny, energetyczny – taki jest styl Dropkick Murphys i takie są ich występy na żywo.

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Zespół tworzą: Jacek Stęszewski – śpiew, gitara, Jacek Czepułkowski – gitara, śpiew, Szymon Cirbus – trąbka, klawisz, śpiew, Marek Mrzyczek – bas i Michał Sobczyk – perkusja. Od 2000 roku zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Zespół występował na największych polskich festiwalach. Na albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Przez prawie 18 lat działalności zespół Koniec Świata wydał 7 albumów, 3 kompilacje oraz 2 płyty winylowe.