Druga edycja Gdynia Rock Fest w marcu

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na drugą edycję imprezy Gdynia Rock Fest! Wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej (ul. Kazimierza Górskiego 8 w Gdyni) 2 marca 2013 roku! Pierwsza odsłona Gdyni Rock Fest okazała się prawdziwym sukcesem, wszystkie bilety zostały wyprzedane!

W 2013 na Gdynia Rock Fest zagrają tacy artyści jak Strachy Na Lachy, Luxtorpeda, Myslovitz, Acid Drinkers, Lipali oraz Chassis! Wkrótce zostanie ogłoszony artysta, który uzupełni skład imprezy.

Pierwszą z potwierdzonych gwiazd nowej imprezy jest zespół Strachy Na Lachy. Dowodzony przez Grabaża zespół wystąpi w Gdyni tuż po wydaniu najnowszej płyty!

Grabaż i Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku płytą „Strachy na Lachy”, bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Kolejne lata i kolejne wydawnictwa przynosiły Strachom coraz większą popularność, single takie jak „Dzień Dobry Kocham Cię”, „Żyję w kraju” czy „Ostatki” wspinały się na szczyty polskich list przebojów. Pod koniec września zespół wydał swoje pierwsze koncertowe DVD – „Przejście” – które jest zapisem koncertu w łódzkiej Wytwórni. Na luty 2013 roku zaplanowana jest premiera najnowszej płyty zespołu, promowanej przez singiel „Mokotów”.

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla „Autystyczny” zespół wydał drugi krążek „Robaki”. Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

W Gdyni zagra także Myslovitz, już z nowym wokalistą, Michałem Kowalonkiem (znanym z formacji Snowman). Podczas występu spodziewać można się nie tylko największych przebojów formacji, lecz także nowych piosenek skomponowanych już w nowym składzie.

Acid Drinkers, legendarni herosi polskiego metalu, wydali w 2012 nowy album „La Part Du Diable”. Acid Drinkers to do dnia dzisiejszego najlepszy i najbardziej widowiskowy zespół thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii Kwasożłopy zagrali ponad 1000 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś – wystarczy wspomnieć choćby występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów. Na każdym z nich Acidzi byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. Deep Purple, Sepultury, Paradise Lost, Slayera, a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego.

Równie istotnym i zasłużonym dla polskiej muzyki zespołem jest Lipali. Kierowana przez charyzmatycznego lidera Tomka Lipnickiego formacja nagrała w tym roku nowy krążek „3850”. Powrót do studia po 3 latach zaowocował 11 nowymi kawałkami. I w warstwie muzycznej, i w tekstowej słychać, jak zespół ewoluował. Jednak starzy fani nie będą kręcić nosem. Wręcz przeciwnie – pierwszy singiel, „Pamiątki z masakry”, jest ukłonem właśnie w ich stronę. Znów jest raz wolniej, raz szybciej, raz radośnie, a raz przejmująco. Całości charakter nadają dźwięki banjo, klawiszy, zabawy brzmieniami i gościnny udział Maćka Jeleniewskiego na basie.

W Gdyni zagra także formacja Chassis. Zespół pochodzi z Gdańska i powstał w 1999 roku. Od tej pory zagrał już ponad 200 koncertów – zarówno jako gwiazda główna, jak i w roli supportu (m.in. na Sonisphere Festival czy przed Kornem). Muzycy mają na swoim koncie jeden album – wydany w 2005 roku „wHywerolL”. 27 sierpnia tego roku ukazał się następca debiutu – „Social Distortion”!

Bilety trafią do sprzedaży w najbliższym czasie! Będzie można je kupować na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.