Festiwal Energii 2014 w Jaworznie

W dniach 12 i 13 lipca po raz siódmy odbędzie się w Jaworznie Festiwal Energii. Tegoroczna odsłona imprezy to dwa dni muzycznej energii wypełnionej rockiem, reggae, bluesem i popem. W tym roku formuła festiwalu nabiera nowego wymiaru za sprawą innej lokalizacji, festiwal nie odbędzie się jak w ubiegłym roku na Sosinie, ale na stadionie miejskim przy ulicy Krakowskiej.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy postarali się o coś specjalnego. Festiwal Energii jest częścią pożegnalnej trasy koncertowej Budki Suflera „A po nocy przychodzi dzień”, którą zespół żegna się z publicznością. Koncert w Jaworznie będzie jedną z kilkunastu okazji, aby ostatni raz zobaczyć i zaśpiewać z zespołem kultowe piosenki. Koncert grupy na Festiwalu Energii będzie wyjątkowy, bowiem muzycy zagrają na nim utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Cień wielkiej góry”, do dziś uznawanej za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka. Będzie to prawdziwie rockowe show, sięgające do korzeni ich twórczości.

Na scenie w Jaworznie wystąpi także Marek Piekarczyk i TSA oraz grający psychodelicznego rocka zespół Apteka. Na muzycznej arenie Festiwalu Energii obok tuzów polskiego rocka wystąpi hard rockowy zespół KOX, który w swoim repertuarze oprócz autorskich kompozycji na nowo odkrywa kultowe utwory z lat 70. i 80., co z pewnością przeniesie publiczność do „tamtych czasów”. Oprócz nich mocne rockowe brzmienie zapewnią młode rockowe zespoły, krakowski Xtermination oraz szczecińska Offensywa.

Młodsi uczestnicy festiwalu również znajdą w energetycznym line-upie coś co zaspokoi ich oczekiwania. To głównie z myślą o nich na Festiwalu Energii wystąpią znani z ostatniej edycji X-Factor Cała Góra Barwinków, osiągający szczyty popularności, ulubieniec młodszej części publiczności Kamil Bednarek, który swoim przekazem i wrażliwością jedna sobie drogę do serc rzeszy fanów oraz zawsze entuzjastycznie przyjmowani przez publiczność Strachy Na Lachy. Na festiwalowej scenie wystąpi także Bob One & Bas Tajpan, których utwór „Daj z siebie wszystko” podbił serca internautów i od miesięcy króluje na listach przebojów rozgłośni radiowych. Nie zabraknie także lokalnych zespołów, pochodzące z Jaworzna Mandat oraz Jerry’s Fingers powinny bez problemu rozgrzać festiwalową publiczność. Jerry’s Fingers tworzy muzykę w klimacie amerykańskiego bluesa, Mandat z kolei łączy w swojej twórczości punk rock z reggae.

Niespodzianką tegorocznej edycji Festiwalu Energii jest koncert Kate Ryan, królowej muzyki pop i dance. Gatunek muzyczny w jakim tworzy piosenkarka, odbiega nieco od wymienionych wykonawców, jednak gwiazda znana ze swoich oryginalnych występów powinna zapewnić publiczności niezwykle energetyczny popis.

Festiwal przez lata zgromadził tłumy oddanych festiwalowiczów, którzy z pewnością nie zawiodą i tym razem, zwłaszcza że tegoroczna odsłona pełna jest różnorodnych stylów i brzmień. Warto dodać, że w tym roku organizatorzy wspierają Fundację DKMS, która działa na rzecz osób chorych na białaczkę. Podczas festiwalu każdy uczestnik będzie mógł pomóc Fundacji rejestrując się jako potencjalny dawca.

Bilety można kupić na stronie ticketpro.pl oraz w całej Polsce w salonach Empik, Avans, Media Markt i Saturn. Od 16.06.2014 do 30.06.2014 trwa promocja: bilet jednodniowy – 30 zł, karnet 50zł. Po okresie promocyjnym: bilet jednodniowy – 40zł, karnet – 60zł.

Informacje o festiwalu oraz szczegółowy program dostępny jest na stronie: festiwalenergii.pl oraz na Facebook’u: facebook.com/festivalenergii.

Na festiwal zaprasza organizator, Agencja Artystyczna Arena.