Floating Points i Iceage na Soundrive Festival 2018

Floating Points i Iceage to pierwsze zespoły, które wystąpią na Soundrive Festival 2018, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 1 września.

Floating Points
„Zawsze zwracał szczególną uwagę na sposób, w jaki dźwięk istnieje w przestrzeni; a wiele z jego najciekawszych momentów rozgrywa się na pograniczy ciszy” – tymi słowami serwis Pitchfork opisał brzmienie Floating Points, projektu tworzonego przez jednego człowieka, Sama Shepherda. Soundrive Festival będzie natomiast jedną z pierwszych okazji, by usłyszeć inne wcielenie brytyjskiego producenta, nastawione przede wszystkim na rytmiczne bity, stworzone po to, żebyście nie mogli zejść z parkietu.

Iceage
Zaczynali od chłodnego, post-punkowego brzmienia na albumie „New Brigade”. Później obrali kierunek na agresywny hardcore i wypełnili nim krążek „You’re Nothing”, a w kolejnym roku usprawnili tę formułę, komponując „Plowing into the Field of Love”. W kolejnym etapie cały ich młodzieńczy zapał spłonął. Musieli dać sobie cztery lata przerwy, ale warto było czekać, bo tegoroczna premiera – album „Beyondless” – to zupełnie nowe oblicze Iceage.

Trwająca ponad dwa miesiące letnio-jesienna trasa Iceage rozpocznie się właśnie w Gdańsku, a publiczność festiwalu Soundrive będzie jedną z pierwszych w Europie, która na własnej skórze doświadczyć nowego wcielenia Duńczyków.