II edycja Soundrive Fest 2013

Poznaliśmy pierwsze szczegóły drugiej edycji Soundrive Fest, która odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia. Festiwal zmienia lokalizację i przenosi się do Gdańska, do nowego klubu B90 na terenie Stoczni Gdańskiej. Podczas tegorocznej edycji, w trakcie dwóch dni na 3 scenach wystąpi ok. 30 zespołów z Polski i zagranicy. Portal Soundrive.pl zorganizuje Konkurs dla Kapel, które w drodze eleminacji wystąpią na Scenie Soundrive.

B90 to nowopowstający klub połączony ściśle z misją portalu muzycznego Soundrive.pl dążącego do zbudowania silnego, alternatywnego środowiska muzycznego w opozycji do rozrywki komercyjnej. B90 to industrialny magazyn, sytuujący się w niebanalnym, historcznym miejscu po brzegi wypełniony przestrzenią dla muzyki niezależnej.

Klub B90 zlokalizowany na terenie po fabrycznym byłej Stoczni Gdańskiej w scenerii historycznych dźwigów, statków i morza; 10 min. od Centrum Starego Miasta – duża przestrzeń o ogromnym potencjale. Nowe miejsce spotkań ludzi poszukujących nietypowych wrażeń muzyczno – artystycznych na kulturalnej mapie Trójmiasta. Miejsce do realizacji  koncertów muzyki alternatywnej, mocnego brzmienia,  jazzu, przedstawień teatrów off’ owych oraz pokazów filmowych.

Klub B90 to dwie sceny, wyposażone w najwyższej jakości sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Soundrive Stage: miejsce występów alternatywnych, niszowych artystów, debiutujących na scenie muzycznej,B90 Stage: scena główna goszcząca artystów o silnej i ugruntowanej  pozycji w świecie muzyki.

B90 w tym roku stanie się integralną częścią II edycji wydarzenia muzycznego jakim jest Soundrive Fest 2013

Pierwszy sort, czyli  pierwsze kapele na SOUNDRIVE FEST 2013:

COLD PUMAS (UK)
PEGASVS (Hiszpania)
THE HICKEY UNDERWORLD (Belgia)
THE JANITORS  (Szwecja)

Więcej pod adresem: b90.pl/fest_2013.html