Illusion i Lipali na Przystanku Woodstock 2015

Grupa Illusion wraz z gośćmi zainauguruje Przystanek Woodstock 2015! Podczas imprezy zagra także drugi zespół Tomasza „Lipy” Lipnickiego – Lipali.

Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. XX wieku to właśnie Tomasz „Lipa” Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Każdy riff Illusion był jak kopniak prądu, wprawiający fanów w prawdziwe szaleństwo. Takie utwory jak „Nóż”, „Vendetta” czy „Wojtek” pokolenia polskich gitarzystów są w stanie zagrać z zamkniętymi oczami. W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt, z których wszystkie osiągnęły status kultowych, i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia. Pogrążeni w żałobie fani zapamiętali ich jako wzorzec polskiego ostrego rocka. W 2008 roku Illusion pojawił się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!), na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze trochę poczekać. Udało się! Legenda okazała się jak najbardziej żywa, a wydaną w 2014 roku płytą „Opowieści” zespół zamknął usta wszystkim niedowiarkom.

Tomasz „Lipa” Lipnicki, wokalista zespołu, od zawsze w swoich tekstach sprzeciwia się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. Są to również hasła festiwalu, tym bardziej cieszy więc, że to właśnie Illusion otworzy tegoroczną imprezę.

– Przywitanie woodstockowej publiczności i pierwsze dźwięki ze sceny podczas koncertu otwierającego to muzyczne święto, a „mistrzem ceremonii” każdego roku jest zespół kultowy, którego obecność na Przystanku to wielkie wydarzenie dla uczestników imprezy. Tym razem będzie to Illusion i już wyobrażam sobie, jak wielu ludzi zelektryzuje ta wiadomość. Taki energetyczny początek to bardzo dobra zapowiedź całego festiwalu – zapowiada Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP i Przystanku Woodstock.

Występ legendy polskiego rocka na równie legendarnym festiwalu zostanie nagrany i opublikowany w formie koncertowego DVD. Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy też drugi zespół „Lipy”. Lipali w rozszerzonym, czteroosobowym składzie wystąpi późnym wieczorem na Małej Scenie. Zagrają utwory z nowej, zaplanowanej na ten rok płyty i stare kawałki w nowym brzmieniu, bo wykonane w czterech.