Jah Cure na Reggaeland 2015

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Jah Cure, kolejna zagraniczna gwiazda. Jego specjalność to roots reggae i lovers rock. Cure uchodzi za króla tych wymagających gatunków i godnego następcę starych mistrzów. Jamajski artysta ma na swoim koncie sześć albumów.

Obecnie kończy pracę nad swoją siódmą studyjną płytą oraz przygotowuje się do trasy po Europie i Ameryce Południowej. Już jako dziecko wymykał się z domu na koncerty ikon muzyki korzennej: Boba Marleya, Petera Tosha, Beresa Hammonda, który potem czuwał nad rozwojem jego muzycznej działalności. „Unconditional Love” z jego szóstego albumu „World Cry” stał się najpopularniejszym nagraniem reggae na całym świecie wspinając się na pierwsze miejsce list przebojów.

Na głównej scenie zagrają także czołowi polscy artyści reggae. Wśród nich Grubson, który w Płocku wystąpi z nowym materiałem. Płyta Grubsona – „Holizm” ukazała się w marcu tego roku, zajmując piąte miejsce na polskiej liście przebojów OLIS. Album promuje singiel „Jedna z planet” z gościnnym udziałem Marceliny. Na 10. edycji Reggaelandu zagrają także Kamil Bednarek ze swoim zespołem, Damian SyjonFam czy Daab – jeden z pierwszych polskich zespołów reggaeowych.

Dwa czołowe polskie festiwale reggae – Reggaeland w Płocku (10-11 lipca) oraz Ostróda Reggae Festival (6-9 sierpnia) po raz pierwszy łączą siły w ramach wspólnego promo tour. Skorzystają na tym fani mający w planach wizytę na obu imprezach.

Na wybranych kwietniowych koncertach Bednarka i Damiana SyjonFama będzie można nabyć karnet kolekcjonerski na oba festiwale w cenie 160 złotych, oszczędzając 40 złotych. Obaj artyści wystąpią na tegorocznych festiwalach Reggaeland Płock oraz Ostróda Reggae Festival.

Koncerty w ramach trasy Together znaczy razem:

BEDNAREK
12.04 Wrocław, Alibi, ul. Grunwaldzka 67
24.04 Włocławek, Browar B, ul. Bechiego 4

DAMIAN SYJONFAM
10.04 Warszawa, Skwer, Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
17.04 Gdańsk, Klub Metro, ul. Miszewskiego 12/13
18.04 Ostróda, Amfiteatr sala kameralna, ul. Mickiewicza
25.04 Zabrze, „Markownia Reggae Spring”, Markownia przy Kopalni Sztuki, ul. Hagera 43