Katatonia i Samael na Castle Party 2018

Szwedzka Katatonia i szwajcarski Samael zagrają podczas Castle Party 2018. Festiwal odbędzie się na Zamku w Bolkowie w dniach 12-15 lipca. Swój udział potwierdzili także Tyske Ludder, Made in Poland, The Beauty of Gemina, Agonoize, Theatre of Hate, Faun.

FAUN to staroitalski bóg płodności, bóg lasów górskich, opiekun pasterzy, darzący płodnością ich stada, nauczyciel uprawy roli. FAUN występuje w różnych bajkach i baśniach, ale i również na scenie. Od roku 1999 kult Fauna zagościł w niemieckich górach i lasach. A w lipcu 2018 roku odwiedzi bolkowski zamek.

Theatre of Hate, w składzie Kirk Brandon, Stan Stammers, Johm Lennard, Danny Farrant (Buzzcocks), Adrian Portas (Spear of Destiny, ex-New Model Army, ex-Sex Gang Children) na dobre wrócili na scenę. Początki zespołu sięgają roku 1980. W roku 1982 wydali klasyczną już płytę „Westworld”. Niedługo po tym zmienili nazwę na Spear of Destiny. I jako Spear of Destiny Kirk Brandon i spółka dotrwali na muzycznej scenie do dzisiejszych czasów. Jednak w ubiegłym roku Theatre of Hate wrócili z nowym albumem „Kinshi”. Z przyjemnością informujemy, że ten kultowy zespół zobaczymy na zamkowej scenie podczas Castle Party 2018.

Peter Spilles i Dirk Scheuber pracują razem pod szyldem Project Pitchfork od 1989 roku. Mają na już koncie ponad 20 albumów. I są jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w nurcie electro-pop/industrial. Tak się składa iż w przyszłym roku zawitają do Bolkowa po raz 3. Project Pitchfork znany jest ze swoich niesamowicie energicznych i żywiołowych występów. O czym będziecie mogli się przekonać podczas przyszłorocznej imprezy. Z wielka przyjemnością potwierdzamy koncert Project Pitchfork na Castle Party 2018.

AGONOIZE powstał w 2003 roku w Niemczech. W swojej muzyce łączy elementy EBMu, dark electro, harsh electro i industrialu i stanowi jeden z filarów gatunku. A dodać trzeba, że ich mocno energetyczne występy są atrakcją największych festiwali promujących ten gatunek muzyki w Europie, dotego zespół promować będzie w Bolkowie najnowszy album który ukaże się już niebawem. Więc z radością informujemy, że Agonoize uświetni nasz przyszłoroczny festiwal. Koncert na Castle Party 2018, będzie ich pierwszą wizytą w naszym kraju.

Michael Sele w 2006 roku założył zespół The Beauty of Gemina. Pozycję lidera zachowuje do dzisiaj i jest odpowiedzialny za siedem wydanych dotychczas przez te grupę płyt. Zespół znany jest z bardzo krytycznego stosunku wobec Kościoła Katolickiego, co szczególnie zaakcentował publikując utwory Victims of Love i Galilee Song jako darmowe downloady podczas Wielkanocy 2009 roku. Michael Sele z zespołem grali już dwukrotnie na naszym festiwalu.Tym razem zaprezentują się na scenie głównej Castle Party 2018.

Choć dla wielu z Was ponowny przyjazd zespołu to odgrzewane kotlety to my z dumą przedstawiamy Wam klasyka gatunku który rozpoczął i ukierunkował „zimną” muzykę w tym kraju. Made in Poland – Od 1984 roku Piotr Pawłowski i Artur Hajdasz wraz z wieloma innymi, wielkimi nazwiskami w historii polskiego rocka, nagrywają, koncertują i przynoszą chlubę naszej rodzimej muzyce DARK INDEPENDENT :). Nasza kochana publiczności – mamy przyjemność zapowiedzieć Made In Poland na Castle Party 2018. Możemy Wam zdradzić, iż zespół planuje zagrać sporo materiału z płyty „Martwy Kabaret” ale nie zapomną również o premierowych utworach.

Tyske Ludder to niemiecki klasyk EBM. Początki grupy sięgają 1989 roku. Tworzą ją Claus Albers, Jay Taylor, Olaf A. Reinmers i Ralf Homann. Tak się składa, iż będziemy mieli przyjemność gościć ich na Castle Party 2018. Będzie to pierwsza wizyta Tyske Ludder na Bolkowskim Zamku.

Związki szwajcarskiego Samael z Polską liczą sobie już 30 lat. To właśnie u nas zespół, jeszcze jako duet dał jedne z pierwszych koncertów poza swoją ojczyzną i spotkał się z ciepłym przyjęciem. 2017 jest dla nich rokiem, w którym obchodzą swoje 30-lecie działalności artystycznej. W swoich muzycznych poczynaniach, Samael czyli „Anioł Śmierci” stale poszukiwał nowych brzmień. 13 października do sprzedaży trafi „Hegemony”, 10. płyta szwajcarów. Przypomnijmy, że nowy album pionierów industrialnego metalu wyda austriacka Napalm Records. Materiał dostępny będzie w edycji CD, wersji cyfrowej oraz na winylu. Informujemy Was o tym dlatego, iż ten właśnie zespół będzie jedną z gwiazd przyszłorocznego festiwalu.

Katatonia to zespół powstały w 1991 roku w Szwecji. Prosicie o niego od lat i właśnie w roku przyszłym nadarzy się okazja zobaczenia ich na naszej, zamkowej scenie. Filarami kapeli są wokalista Jonas Renkse oraz gitarzysta Anders „Blakkheim” Nyström. Mają na koncie już 11 albumów. Grupa od lat penetruje ścieżki progresywnego i mrocznego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Mają na koncie wiele przebojów które na pewno zagrają dla Was podczas przyszłorocznej imprezy. Niezmiernie nam milo potwierdzić koncert zespołu Katatonia na Castle Party 2018.