Kendrick Lamar, Thurston Moore i Chet Faker na Open’er Festival 2015

Kendrick Lamar, Thurston Moore i Chet Faker dołączyli do składu Open’er Festival 2015, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale mamy pewność, że nowy album Kendricka Lamara ukaże się przed Open’erem! Dzięki temu, gdyńska publiczność jako jedna z pierwszych usłyszy na żywo prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną rapową płytę 2015 roku.Lamar powróci z nowym materiałem po ponad dwóch latach od momentu ukazania się „Good Kid, M.A.A.D City”, płyty, która „wygrała” cały 2012 rok.

Thurston Moore to artysta, bez którego amerykańska scena alternatywna byłaby nie tyle uboższa, co przede wszystkim brzmiała by zupełnie inaczej. Trudno ocenić jego wpływ na brzmienie dziesiątek zespołów i setek płyt, które ukazały się w ciągu ostatnich czterech dekad. Lider nieistniejącego już Sonic Youth pojawi się w Polsce ze swoim solowym materiałem „The Best Day”.

Chet Faker pojawi się w Polsce na fali sukcesu swojego debiutnackiego albumu „Built On Glass”, czyli wyważonego połączenia peiwrszorzędnej elektroniki i neo-soulu. Ubiegłoroczny debiut Australijczyka został bardzo ciepło przyjęty przez krytykę a zwałszcza fanów, którzy od 2011 roku obserwowali karierę Fakera.