Łąki Łan na Eastside Festiwalu

Ostatnim potwierdzonym wykonawcą na Eastside Festiwal w Lublinie został zespół Łąki Łan! Muzycy uzupełniają skład imprezy, na której usłyszeć będzie można również: Strachy Na Lachy, Luxtorpedę, happysad, Muchy i Rotten Bark! Eastside Festiwal odbędzie się 23 lutego 2013 r. w Hali Globus.

Członkowie grupy Łąki Łan zapewniają, że spotkali się pod liściem jełopianu, a zespół uformował się w skutek ulewy, przed którą musieli się schować…Jednak pod pseudonimami Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżuś Marian, MegaMotyl i Paprodziad kryją się prawdziwi muzycy, którzy w 2005 roku wydali płytę „Łąki Łan” i cztery lata później jeszcze bardziej popularną „ŁąkiŁandę”. W listopadzie 2012 roku ukazał się ich najnowszy album – „Armanda”. Oryginalność i specyficzny styl zespołu (który sami artyści określają mianem „łąki funk”) zostały już docenione przez publiczność festiwali w Gdyni, Krakowie, Kostrzynie czy Śremie – teraz o potędze łąki funka przekonamy się na pierwszej edycji Eastside!

Bilety na Eastside Festiwal już w sprzedaży na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.