Luxtorpeda i Armia zagrają na Ursynaliach

Zespoły Luxtorpeda i Armia zagrają podczas tegorocznej edycji festiwalu Ursynalia – Warsaw Student Festival, który odbędzie się na terenie Kampusu SGGW, w dniach 1-3 czerwca.

Luxtorpeda to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, członka zespołów: Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Debiutancki album, na którym znajdziemy szeroko pojętą muzykę rockową, zatytułowany Luxtorpeda, ukazał się 9 maja 2011 roku. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, którego premiera odbędzie się, dokładnie rok po premierze pierwszego krążka, 9 maja 2012, a więc tuż przed Ursynaliami 2012.

Armia to legenda polskiej sceny muzycznej. Stworzyli go na przełomie lat 1984/1985 Tomasz Budzyński, Sławomir Gołaszewski i Robert Brylewski (grający wtedy równolegle w Izraelu). Zaklasyfikowanie Armii do jednego gatunku muzycznego jest bardzo trudne. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty – fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne – didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. Zespół nagrał kilkanascie płyt, z których „Legenda” i „Triodante” zaliczane sa do klasyki polskiej muzyki rockowej. Koncert będzie częścią trasy Armia gra „Legendę”.