Luxtorpeda i Cuba De Zoo na Seven Festival 2014

Luxtorpeda i Cuba De Zoo to kolejne zespoły, które zobaczymy podczas Seven Festival 2014 w Węgorzewie. Impreza odbędzie się w dniach 10-13 lipca.

Luxtorpeda – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego chociażby z Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo czy 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drężka, wcześniej 2Tm2,3, basistę Krzysztofa Kmiecika znanego z Armii, 2Tm2,3, Arka Noego, gościnnie Lombard oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego już wcześniej z Turbo i Armii, członka grupy Stróże Poranka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla („Wilki dwa”).

Cuba De Zoo – zespół powstał w 2010 w roku w Ostródzie z inicjatywy Kuby Podolskiego, Adama Goniszewskiego oraz Przemka Nagadowskiego. Nazwa zespołu nawiązuje do głównego bohatera serii komiksów pt.Tytus, Romek i A’Tomek. Wiosną 2010 roku zespół udostępnił w sieci pierwsze cztery utwory, które spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów oraz redakcji muzycznej Radiowej Trójki. Debiut sceniczny zespołu odbył się 2 września 2010 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów Gramy w Szczecinie, którego zespół został laureatem, a utworem Grób zdobył nagrodę w kategorii najlepsza polska piosenka. Debiutancki album pt. „Rozkaz” ukazał się 9.05.2011 nakładem wydawnictwa Mystic Production