Luxtorpeda i Muchy na Eastside Festiwal

Do składu pierwszej edycji lubelskiego Eastside Festiwalu dołączają dwa kolejne zespoły! 23 lutego w Hali Globus, obok ogłoszonych już grup Strachy Na Lachy, Happysad oraz Rotten Bark, dołączają formacje Luxtorpeda oraz Muchy! Wkrótce podamy nazwę ostatniego artysty, jaki zagra w Lublinie!

Można już kupować bilety na imprezę. Są dostępne na stronach go-ahead.pl, ebilet.pl, eventim.pl oraz ticketpro.pl! Kosztują 65 zł w przedsprzedaży (75 zł w dniu koncertu).

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla „Autystyczny” zespół wydał drugi krążek „Robaki”. Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

Po dwóch („Terroromans”, „Notoryczni debiutanci”) świetnie przyjętych przez krytykę i publiczność wydawnictwach, Muchy powróciły jesienią 2012 roku z nowym krążkiem. Materiał powstawał przez ostatni rok we Wrocławiu i Srebrnej Górze, a nad jego produkcją ponownie czuwał Marcin Bors. Album został doskonale przyjęty przez polskie media, a także fanów grupy. Zespół aktualnie występuje na scenie w pięciosobowym składzie.