Luxtorpeda, KSU oraz Farben Lehre na Seven Festival

Znani są kolejni wykonawcy, którzy zagrają w tym roku na Seven Festival w Węgorzewie (12-15 lipca)! Będą to Luxtorpeda, KSU oraz Farben Lehre!

Projekt Litzy – Luxtorpeda – po świetnie przyjętym debiucie i singlu „Autystyczny” wyrasta na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i intensywnej trasie koncertowej zespół ogłosił, że nagrywa kolejny album – „Robaki” – który ukaże się 9 maja 2012. Piosenki z tej płyty zaprezentuje z pewnością w trakcie Seven Festival!

KSU to jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych, a jedynym stałym członkiem grupy jest jej założyciel – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Formacja zyskała popularność w latach 80., kiedy wystąpiła na ogólnopolskim festiwalu muzyków Nowej Fali w Kołobrzegu oraz na festiwalach w Opolu czy Jarocinie. W 2008 roku zespół obchodził trzydziestolecie swojego istnienia, w związku z czym powstała płyta „XXX-lecie, Akustycznie”. Znajdowały się na niej przede wszystkim stare utwory, jednak pojawiło się również pięć premierowych kompozycji. W 2011 roku KSU wydało album „Koncert W Radiu Gdańsk 09.04.2011”, będący zapisem live jednego z występów. Na 2012 rok zespół nie zaplanował wielu koncertów, jednak do Węgorzewa przyjedzie!

Farben Lehre to zespół, powstały z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa, który zadebiutował 25 lat temu w murach płockiego Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły. Muzyka Farben Lehre zrodziła się z fascynacji twórczością Sex Pistols, Ramones, Bad Religion czy The Clash. Muzycy słyną z żywiołowych koncertów, w których prezentują połączenie energicznych, ostrych oraz pełnych radości dźwięków z dawką przemyślanych, szczerych tekstów, stanowiących próbę porozumienia się z drugim człowiekiem. W swojej długiej historii kapela wydała łącznie osiemnaście albumów studyjnych, może się również pochwalić występami na jednej scenie z tak znaczącymi wykonawcami jak The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., UK Subs, Vibrators, Oi Polloi, Paranoid Visions, Dritte Wahl czy Rasta Knast.

Przypominamy że można już rezerwować bilety i karnety na Seven Festival Węgorzewo 2012. Bilety i karnety można nabywać za pomocą jednej z sieci współpracujących z organizatorem: Ticketpro, Eventim oraz Ebilet.

Do końca lutego ceny super promocyjne. Karnety można nabywać w wersji „duet” oraz „singiel”. Kupując karnet dwuosobowy („duet”) można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Ceny przedstawiają się następująco:

od 15 stycznia do 29 lutego: karnet „duet” kosztuje 150 zł, karnet „singiel” 90 zł, bilet jednodniowy 50 zł

od 1 marca do 30 czerwca: karnet „duet” kosztuje 160 zł, karnet „singiel” 90 zł, bilet jednodniowy 50 zł

od 1 lipca do 12 lipca: karnet „duet” kosztuje 180 zł, karnet „singiel” 100 zł, bilet jednodniowy 60 zł