Materiafest 2017: Behemoth, Riverside, Illusion

Behemoth, Illusion, Riverside oraz w roli gospodarza Materia to gwiazdy tegorocznej edycji Materiafest 2017, które odbędzie się 2 września w Szczecinku. Skład uzupełniają Spatial, Koronal, Retrospective i Shingami.

Idea powstania festiwalu Materiafest narodziła się w 2012 roku. Muzycy zespołu postanowili odwdzięczyć się swoim najwierniejszym fanom, organizując wraz z SAPiK-iem taką właśnie metalową imprezę. W poprzednich edycjach na szczecineckim festiwalu wystąpiły – obok Materii – tak znane w Polsce i w Europie zespoły, jak Decapitated, Frontside czy Textures.

Szczecinecki zespół Materia powstał w 2007 roku. Od tego czasu intensywnie koncertuje w Polsce i w Europie, nagrywa kolejne płyty, podbija serca fanów na Festiwalu w Jarocinie i na Przystanku Woodstock, zajmuje drugie miejsce w kultowym telewizyjnym talent show Must Be The Music. Grupę tworzą Michał „Mihu” Piesiak (wokal, bas), Tadek „TeDe” Piesiak (gitara, wokal), Kuba „Marcia” Marciniak (perkusja) oraz Adrian „Adi” Dubiński (gitara).

Szczegóły: www.materiafest.pl