Metalmania Open Air 2020: Mayhem, Carcass, At The Gates

Festiwal Metalmania Open Air 2020 odbędzie się w dniu 29 sierpnia w Warszawie (Letnia Scena Progresji). Pierwsi ogłoszeni wykonawcy to Mayhem, Carcass i At The Gates.

Mayhem cieszy się już statusem kultowej grupy, na metalowej scenie Norwedzy działają już od 35 lat, a ich pierwszy krążek, „De Mysteriis Dom Sathanas” (1994) przez wielu uznawany jest za jedną z najważniejszych black metalowych płyt w tym gatunku. Formacja ma już na koncie pięć pełnowymiarowych płyt, a już 25 października ukaże się nowy, doskonały album norweskich mistrzów, „Daemon”.

Candlemass to nazwa, która może być synonimem epickiego doom metalu. Ta szwedzka grupa założona została w 1984 roku i ma w swojej dyskografii 12 albumów studyjnych, z czego ostatni, fenomenalny „The Door to Doom” ukazał się w lutym tego roku i był powrotem w wielkim stylu po siedmioletniej przerwie w nagrywaniu pełnowymiarowych płyt. Na krążku tym szeregi kapeli zasilił pierwszy wokalista grupy, Johan Längqvist.

At The Gates – prekursorzy melodyjnego death metalu pojawią się w Polsce w ramach trasy, na której świętować będą 25-lecie wydania płyty „Slaughter of the Soul”. W dyskografii At the Gates był to krążek, który nie tylko odniósł największy komercyjny sukces, ale i album, który przez krytyków i fanów uznany został za największe dzieło w dorobku Szwedów, amerykański Decibel Magazine napisał wprost, że to „najbardziej wpływowy death metalowy album nadchodzącej dekady”.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu, który w przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule.