Molotov, Curly Heads i Kuba Płucisz na Przystanku Woodstock 2015

Meksykański Molotov, a także polskie Curly Heads i Kuba Płucisz (ex-Ira) zagrają podczas Przystanku Woodstock 2015 w Kostrzynie nad Odrą w dniach 30 lipca – 1 sierpnia.

Molotov to meksykańska grupa rockowa stworzona 1995 roku w mieście Meksyk przez Miguela „Micky’ego” Huidobro i Ismaela „Tito” Fuentesa. Ich muzyka to połączenie rocka, hip-hopu i heavy metalu. Ich pierwszy album „¿Dónde jugarán las niñas?” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i został nazwany najlepszym albumem roku 1998. W późniejszych latach zespół nagrał wiele albumów, a ostatni z nich to wydana w 2014 roku „Agua Maldita”.

Na Małej Scenie Przystanku Woodstock zagra Curly Heads – macierzysty zespół Dawida Podsiadło. Pięciu utalentowanych chłopaków z Dąbrowy Górniczej zgłosiło się do Eliminacji i tak spodobali się jury, że od razu zostali zaproszeni na Małą Scenę.

Założyciel zespołu Ira Kuba Płucisz wraz z przyjaciółmi zagra koncert specjalny na Małej Scenie Przystanku Woodstock 31 lipca 2015 o godz. 20:00.

Kuba Płucisz i Goście to projekt wyjątkowy. Z okazji swoich 50-tych urodzin Kuba, gitarzysta, kompozytor i autor piosenek, założyciel i twórca zespołu Ira, chciał nagrać płytę, którą zamierzał nie tylko powrócić na rynek muzyczny, ale – przede wszystkim – połączyć muzyczne pokolenia. Wśród zaproszonych gości pojawiają się muzycy obecni na naszej muzycznej i rockowej scenie od wielu lat, posiadający niekwestionowaną pozycję gwiazd. Są wśród mi.in: Adam Sztaba, Grzegorz Skawiński, Titus, Robert „Litza” Friedrich, Tomek „Oley” Olejnik, Sebastian Riedel, Ryszard Sygitowicz, Michał Grymuza czy Tomek „Kasprol” Kasprzyk. Ale jest też wielu gości reprezentujących młode pokolenie artystów z powodzeniem szturmujących listy przebojów i telewizyjne „talent show: Igor Herbut z zespołu LemON, Damian Ukeje, Ruda i Lazer z RedLips, Kasia Moś, czy Ernest Staniaszek.