Open’er Festival 2016: Paul Kalkbrenner i inni

Do składu Open’er Festival 2016 dołączyli Paul Kalkbrenner, Maria Peszek, xxanaxx, Rasmentalism, JÓGA, Baasch, Heroes Get Remembered, Spoken Love, Olivier Heim i Suumoo, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch, Mac Miller, Savages, Mura Masa, Nothing But Thieves, Rysy, Terrific Sunday, Nagrobki, Shy Albatross, Sonar, Kortez, Małpa, Łona i Webber, Rebeka, Stara Rzeka, Coldair, Kroki i T’ien Lai.

Paul Kalkbrenner

Ten jeden z najpopularniejszych europejskich artystów elektronicznych zamknie swoim setem trzeci dzień Open’era na Opener Main Stage.

Zaczynał jako nastoletni dj, miksując muzykę na imprezach swoich kolegów. O godzinie 23:00 odbierała go mama. Dziś jest jednym z najważniejszych twórców muzyki elektronicznej ostatnich lat, występując w roli headlinera największych festiwali tego gatunku czy wyprzedając halowe koncerty na całym świecie. Paul Kalkbrenner, berlińczyk z urodzenia, to postać nierozerwalnie związana z niemiecką sceną techno i minimal. Swoją pozycję utrwalił nie tylko kilkoma albumami wydanymi dla prestiżowej wytwórni BPitch Control, ale także dzięki roli Ickarusa, nieco oderwanego od rzeczywistości dj, w kultowym filmie „Berlin Calling”. Wydaje się, że kreowana przez Kalkbrennera postać w wielu momentach mogła go przypominać, co tylko przysporzyło mu kolejnych fanów na co dzień nie związanych z gatunkiem, z którego wyrósł Kalkbrenner.

Paul Kalkbrenner swój najnowszy album, „7” wydał latem ubiegłego roku. Płytę promowała trylogia teledysków – „Cloud Rider”, „Mothertucker” i „Feed Your Head” – z racji imienia głównego bohatera nazwana „Florian Trilogy”. „7” to także pierwsze wydawnictwo Kalkbrennera wydane we współpracy z dużą wytwórnia. Zresztą sam fakt podpisania kontraktu był szeroko komentowany w mediach muzycznych, wskazując na to, jak silnie na rynek oddziałuje cała elektroniczna scena, której Kalkbrenner jest obecnie jedną z najjaśniejszych gwiazd.