Peace, The Wytches i Thomston na Soundrive Fest 2015

Peace, The Wytches i Thomston wo kolejni wykonawcy, którzy zagrają w ramach Soundrive Fest 2015 w dniach 3-5 września w klubie B90 w Gdańsku.

Pierwsze ogłoszenie wykonawców odbyło się za pomocą rebusów, następnie były krzyżówki. Tym razem organizatorzy Soundrive Fest postawili na… komiks. Komiksy, nawiązujące do znanych realizacji kinowych i telewizyjnych („Ojciec Chrzestny”, „W pustyni i w puszczy”, „007 zgłoś się”), pojawiły się na łamach portali patronujących wydarzeniu – Outrave, Nowe Idzie Od Morza oraz Fuck You Hipsters. To właśnie wśród komiksowych dialogów umiejscowione były nazwy kolejnych wykonawców 4. edycji gdańskiego święta muzyki alternatywnej. Internauci, którzy jako pierwsi odnaleźli nazwy mieli szansę wygrać karnety na festiwal.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 na antenie Radia Gdańsk Arkadiusz Hronowski – pomysłodawca festiwalu, nominowany niedawno do nagrody Sztormy Trójmiasta w kategorii człowiek roku, oficjalnie potwierdził nazwy zespołów na antenie Radia Gdańsk. Do tego grona dołączyli: Thomston, osiemnastoletni artysta pochodzący z Nowej Zelandii, tworzący muzykę z nurtu electro-r’n’b, w którego utworach czuć wyraźną inspirację twórczością Jamiego Woona czy James’a Blake’a, Peace, energiczny zespół z Midlands w UK, poruszający się w klimatach indie-rockowych oraz The Wytches, trzyosobowa brytyjska kapela, której przepojony pesymizmem rock przywodzi na myśl taką legendę jak Velvet Underground.

Line up 2015:
Peace, Temples, Drenge, Glass Animals, The Wytches, East India Youth, All We Are, Thomston Gengahr

Karnety 3 dniowe w cenie 100zł już w sprzedaży!
http://tickets.soundrive.pl/pl/