Popcaan gwiazdą Reggaeland 2015

Jamajski artysta Popcaan jest pierwszą ogłoszoną gwiazdą festiwalu Reggaeland 2015, który odbędzie się w dniach 10-11 lipca w Płocku. Wystąpi on na scenie głównej 11 lipca. Tym samym wokalista uświetni jubileuszową, 10. edycję Festiwalu za którą odpowiada nowy Dyrektor Artystyczny Darek Malejonek. Organizatorem Festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Popcaan to jeden z ważniejszych współcześnie artystów jamajskiej sceny dancehall, który w 2014 wydał debiutancką płytę Where we come from. Pierwszy singiel z albumu Everything nice już w 2013 roku podgrzał atmosferę wokół płyty, a teledysk do niego przekroczył 7 milionów odsłon na You Tubie. Młody, energiczny, bezgranicznie oddany muzyce, w niej znalazł odskocznię od trudnej i często niebezpiecznej rzeczywistości jamajskiej. Muzyka towarzyszy artyście od najmłodszych lat, a momentem przełomowym w karierze wokalisty była współpraca z guru jamajskiego dancehall‘u Vybz Kartelem, który zaprosił Popcaana do wspólnego nagrania piosenki „Clarks”. Utwór bardzo szybko zdobył międzynarodowy sukces, natomiast Popcaana współpraca z Kartelem zachęciła do dalszych poszukiwań muzycznych, których efektem jest między innymi solowa płyta. Koncert Popcaana na Festiwalu Reggaeland będzie jego pierwszym występem w Polsce.

Bardzo się cieszę, że Popcaan przyjął zaproszenie na jubileuszową edycję Festiwalu Reggaeland. Jego występ bez wątpienia będzie nie lada gratką dla fanów dynamicznego gatunku jakim jest dancehall. To artysta, który szybko stał się jednym z najbardziej utalentowanych muzyków na Jamajce, współpracował między innymi ze Snoopem, a jego charakterystyczny głos i imponujący instynkt do tworzenia melodii zagwarantowały mu międzynarodową rozpoznawalność. – mówi Darek Malejonek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Darek Malejonek szykuje więcej ciekawych atrakcji z okazji 10-lecia Festiwalu Reggaeland, które będą sukcesywnie ogłaszane. Niezmienna pozostaje idea Festiwalu jaką jest popularyzacja muzyki reaggae i jej licznych odmian. Nie zabraknie zatem spokojnych rytmów roots, reaggae czy dub, jak również energetycznego ragga, dancehall czy jungle. Na Festiwalu znajdą coś dla siebie także miłośnicy najstarszych odmian muzyki korzennej, czyli ska i rocksteady.