Rae Sremmurd, Jimmy Eat World i inni na Open’er Festival 2017

Rae Sremmurd, Jimmy Eat World, Nicolas Jaar i Dua Lipa dołączyli do składu Open’er Festival 2017.

Rae Sremmurd zapewnili sobie światową rozpoznawalność za sprawą virala Mannequin Challenge, w którym wykorzystano ich utwór „Black Beatles”. Singiel wspiął się na pierwsze miejsce listy Billboardu, a pochwały pod adresem zespołu wysyłał sam Paul McCartney. Ale o braciach Swae Lee i Slim Jxxmi głośno było już dużo wcześniej, bo od 2014 roku konsekwentnie torują sobie drogę na szczyt. Na Open’erze z pewnością usłyszymy materiał z ich nowego albumu „SremmLife 2”, ale i doskonale znane „No Type” i „No Flex Zone”.

Dziś na topie są Rae Sremmurd, a 15 lat temu podobne sukcesy notowała formacja Jimmy Eat World. Ich przełomowy album „Bleed American” to klasyka gatunów: pop-punku, emo i rocka. Dziś, z 9 albumem na koncie Jimmy Eat World są zespołem w zupełnie innym miejscu kariery, ale nadal budzą żywe zainteresowanie fanów.

Elektronikę reprezentuje czołowa postać eksperymentująca z tym gatunkiem czyli Nicolas Jaar. Od momentu swojego debiutu, „Space Is Only Noise” z 2011 roku, przyciąga uwagę środowiska i publiczności. Cały czas przed trzydziestką a ma już na koncie dwa genialne albumy wydane pod swoim nazwiskiem, wysoko ocenianą współpracę pod szyldem Darkside i ścieżkę dzwiękową do filmu nagrodzonego Złotą Palmą.

Kilka przebojów, choć cały czas jest jeszcze przed oficjalnym debiutem płytowym, ma na swoim koncie Dua Lipa. Młodą wokalistkę o albańskich korzeniach zobaczymy w Polsce po raz pierwszy. Wcześniej, 2 czerwca ukaże się jej pierwsza płyta zawierająca znane ze stacji radiowych utwory „Be the One” i „Hotter than Hell”.