Rise Against oraz Korn gwiazdami Rock In Summer 2012

Agencja Go Ahead oraz Eska Rock zapraszają na Rock In Summer 2012! W tym roku Rock In Summer odbędzie się w dwóch odsłonach: 20 czerwca w roli gwiazdy Rock In Summer zagra Rise Against, zaś 15 sierpnia headlinerem będzie Korn! Oba występy w warszawskim Parku Sowińskiego! Wkrótce ogłosimy kolejne zespoły, które dołączą do line-upu obu edycji! Bilety w sprzedaży od jutra!

Rise Against to jedna z najpopularniejszych na świecie punkowych grup, założona w 1999 roku w Chicago. W 1999 roku, po rozpadzie 88 Fingers Louie, Joe Principe i Mr. Precision, nazywany też Dan Precision (Dan Wleklinski) – byli członkowie 88FL – założyli Rise Against. Pierwsze demo własnej produkcji, „Transistor Revolt”, wydali w roku 2000. Rok później rozpoczęli współpracę z wytwórnią Fat Wreck Chords, by wydać pierwsze dwa albumy – „The Unraveling” oraz „Revolutions Per Minute” w latach 2001 i 2003. Przed wydaniem trzeciej płyty, „Siren Song of the Counter Culture”, zespół przeszedł do wytwórni Dreamworks Records. Kiedy została ona wchłonięta przez Universal Music Group, zespół Rise Against odnalazł się w jednym z oddziałów korporacji – Geffen Records, wydając „Siren Song of the Counter Culture” w sierpniu 2004 roku. Ich czwarty album zatytułowany „The Sufferer and the Witness” został wydany 4 lipca 2006 roku, zdobywając dziesiąte miejsce na liście 200 najlepiej sprzedających się płyt, publikowanej przez magazyn Billboard. 7 października 2008 ukazała się piąta płyta zespołu pt. „Appeal To Reason”. W ramach trasy promującej tę płytę Rise Against zagrali w sierpniu 2009 roku znakomity koncert w wyprzedanym klubie Proxima! Z kolei 15 marca 2012 roku Rise Against wystąpią w Stodole, bilety na ten koncert wyprzedane są od kilku miesięcy! Występ czerwcowy powinien więc być doskonała informacją dla wszystkich, którym nie udało się nabyć wejściówki do Stodoły! Występ na Rock In Summer związany będzie z promocją najnowszego albumu grupy – „Endgame” (premiera – marzec 2011). Krążek uważany jest za najdoskonalszy w karierze zespołu, radzi sobie także najlepiej na listach sprzedaży w USA spośród wszystkich wydawnictw kapeli.

15 sierpnia na Rock In Summer zagra Korn – prawdziwa legenda nu-metalu! Występ związany będzie z promocją nowego, dziesiątego albumu grupy – „The Path of Totality” . Jej premiera wywołała istną burzę. Kapela z Bakersfield dokonała artystycznej wędrówki na wcześniej nieeksplorowane terytorium i ta wyprawa z pewnością się opłaciła. Współpraca z twórcami takimi jak Skrillex, Excision, Downlink, Noisia, Feed Me, 12th Planet czy Flinch zaowocowała rewolucyjnym albumem i niespotykanym dotąd połączeniem hard rocka i dubstepu! Ten niezwykle ryzykowny krok mógłby dziwić, gdyby nie fakt, że dotyczy zespołu Korn, którego debiut, prawie piętnaście lat temu na zawsze zmienił oblicze rocka! W trakcie swojej działalności zespół niejednokrotnie udowadniał swoją wielkość – wszyscy znamy utwory „Freak On A Leash”, „Did My Time”, „A.D.I.D.A.S.” czy „Y’all Want A Single”. Doskonale znany, i równie świetnie przyjęty, jest powstały wespół z dubstepowcem Skrillexem numer „Get Up!” z 2011 roku, a jego wykonanie przez twórców podczas festiwalu Coachella prawdopodobnie przejdzie do historii imprezy. Kandydatami na następne ważne numery w dorobku Korna są choćby „Narcissistic Cannibal”, „Burn The Obedient”, „Illuminati”, „Kill Mercy Within” czy „Chaos Lives In Everything”.