Sabaton gwiazdą Śnieżka Czad Festiwal 2014

W dniach 29-30 sierpnia 2014 w Straszęcinie koło Dębicy odbędzie się druga edycja Śnieżka Czad Festiwal. Główną gwiazdą imprezy będzie niezwykle popularna w Polsce szwedzka grupa Sabaton oraz Jaya The Cat. Różnorodność stylów i artystów zaskoczy niejednego melomana. Ta edycja, podobnie jak poprzednia, będzie okazją, by wyszaleć się przy energetycznej muzyce, to impreza na której nie może was zabraknąć.

Druga odsłona Śnieżka Czad Festiwal to dwa dni muzycznej fety wypełnionej rockiem, reggae, elektroniką i heavy metalowymi rytmami. Pojawią się znani i lubiani artyści. Na jednej scenie wystąpią gwiazdy polskiego rocka: Dżem, Ira, Coma, TSA, Luxtorpeda. Nie zabraknie również zdolnych twórców młodego pokolenia: Totentanz, Happysad, Jamal, Mesajah, Grubson, Strachy Na Lachy, Koniec Świata, Gooral, Bob One & Bas Tajpan oraz lokalne Ubuntu.

Zeszłoroczna edycja zakończona niebywałym sukcesem, skłoniła organizatorów do postąpienia krok dalej i poszerzenia line-upu o gwiazdy z zagranicy. I tak na scenie oprócz rodzimych artystów będzie można zobaczyć szwedzki zespół Sabaton, cieszący się w Polsce niesłabnącą popularnością, którego występ podkreśli obfitujący w rocznice narodowe rok. W maju tego roku zespół wydał nowy album, dla wszystkich fanów szykuje się więc nie lada uczta. Podobnie jak dla fanów Jaya The Cat, amerykańsko-holenderskiego zespołu, który w swojej muzyce łączy rok i reggae. Zespół będzie gościć w Polsce po raz pierwszy, dlatego na festiwalu z pewnością pojawi się mocna grupa fanów. Dlaczego akurat Jaya The Cat? Odpowiedź jest bardzo prosta. Paweł Szczerbiński właściciel Areny, agencji artystycznej, która odpowiada za organizację i oprawę artystyczną festiwalu, dostrzegł ich na jednym z zagranicznych festiwali i postanowił zaprosić do Polski. Tak wyjaśnia swój wybór: „Jaya The Cat to z kolei zespół któremu kibicuję osobiście. Wypatrzyłem ich na jednym z angielskich festiwali, i od razu stałem się ich fanem. Ta muzyka ma coś w sobie, a przekaz jest prawdziwy. Śnieżka Czad Festiwal ma być festiwalem dla każdego. Czy to ska, rock, reggae, ma być Czad! Fajne jest też to, że zagrają w Polsce po raz pierwszy”. Organizatorzy nie zapominają też o lokalnych artystach, dając im szansę zaprezentowania się przed kilkutysięczną publicznością. W tym roku będzie to Ubuntu, zespół wykonujący reggae.

Tegoroczny festiwalowy line-up ma prawdziwie czadowy wymiar, co potwierdza obecność zagranicznych headlinerów. I chociaż zespół takiego kalibru jak Sabaton może zaskakiwać na dopiero drugiej odsłonie festiwalu, organizator, Agencja Artystyczna Arena, produkcją imprez zajmuje się od wielu lat. Tak w jednym z wywiadów komentuje to Paweł Szczerbiński, dyrektor artystyczny festiwalu: „Mając na uwadze, że bieżący rok to szereg okrągłych rocznic związanych z historią Polski, wybór nasunął się sam. (…) co prawda to dopiero druga edycja festiwalu, ale festiwalu z ambicjami. Nasza firma zajmuje się produkcją imprez od 20 lat, zdobyte doświadczenie pozwala nam na stworzenie miejsca, które na stałe zagości na festiwalowej mapie Polski. Poza tym nasza publika jest wspaniała i zasługuje na to, aby móc zobaczyć zagranicznych artystów na własnym podwórku, nie musząc daleko wyjeżdżać”.

Festiwal cieszący się wsparciem ogólnopolskich mediów zyskuje coraz większy rozgłos i zainteresowanie wśród miłośników dobrych muzycznych brzmień. To z myślą o nich powstanie miasteczko festiwalowe, po brzegi wypełnione atrakcjami. W tegorocznej edycji organizatorzy wspierają Fundację DKMS, która działa na rzecz osób chorych na białaczkę. Podczas festiwalu każdy uczestnik będzie mógł pomóc Fundacji rejestrując się jako potencjalny dawca.

Tegoroczna edycja obfituje w różnorodność stylów i brzmień. Okazały line-up z Sabatonem oraz Jaya The Cat jako gośćmi z zagranicy, każe przypuszczać, że muzyczne wydarzenie z Podkarpacia ma szansę stać się jednym z atrakcyjniejszych festiwali końca lata. Nie bez znaczenia jest tu cena biletów. Porównując Śnieżka Czad Festiwal z innymi tego typu imprezami, Czad zdecydowanie przyciąga przystępną ceną wejściówek. Przygotowana przez organizatora specjalna karnetowa promocja rozeszła się w mgnieniu oka (karnet w cenie 68 zł był dostępny do końca maja), dlatego wiele wskazuje na to, że bilety w tym roku zostaną wyprzedane dużo wcześniej.

Bilety są już dostępne w sprzedaży, w cenie: piątek – 60 zł, sobota – 50 (w dniu festiwalu: piątek – 70, sobota – 60). Karnet w cenie – 85zł, w dniu festiwalu – 95zł. Bilety można kupić na stronie ticketpro.pl oraz w całej Polsce w salonach Empik, Avans, Media Markt i Saturn oraz w Sklepie Muzycznym MIRO przy ul. Gawrysia 2 w Dębicy.

Informacje o festiwalu oraz szczegółowy program dostępny jest na stronie: czadfestiwal.pl oraz na Facebook’u: www.facebook.com/CzadFestiwal.

Na festiwal zaprasza organizator, Agencja Artystyczna Arena.