Shaka Ponk na Przystanku Woodstock 2015

Francuska grupa Shaka Ponk to kolejny po Black Label Society i Within Temptation zespół, który zagra podczas Przystanku Woodstock 2015, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Zespół Shaka Ponk jest owocem wspólnej wycieczki grupy przyjaciół, których łączyła pasja do nowych technologii. Rozwój grupy w przestrzeni wirtualnej, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, pozwolił jej jeszcze lepiej zakorzenić się w świecie rzeczywistym. Dowód? Coraz więcej występów w coraz to większych salach koncertowych i wciąż rosnąca rzesza fanów. Kujony-informatycy, nałogowcy portali społecznościowych i wyrzutki globosfery – Shaka Ponk zrzesza coraz liczniejszą społeczność młodych „obywateli sieci”, równie mocno zapalonych do muzyki jak i do obrazków i gotowych iść na całość w czerpaniu z muzyki przyjemności.

Podwaliny Shaka Ponk położono w Paryżu, na początku roku 2000. Była to zasługa gitarzysty C.C. i projektanta Fraha, którzy starali się przy tym wykorzystać wszystkie podstawowe składniki rock’n’rolla i dobrze przyprawić całość multimediami. Z dźwięków i obrazowania, które stworzyli, narodził się zupełnie oddzielny wszechświat, rządzony przez syntetyczną, roześmianą małpę imieniem Mister Goz, którą wkrótce potem zespół uczynił swoją maskotką i którą wykorzystał w swoim logo. W roku 2004 Shaka Ponk osiedlili się w Berlinie, mieście bulgoczącym kulturą, gdzie dopracowali swój proces łączenia muzyki, grafiki i wideo. To jednak nie pozwoliło im uniknąć trudnych chwil i smutnego doświadczenia pustej lodówki. Muzycy, skryci w bunkrze, nagrywali utwory do swojego pierwszego albumu „Loco Con Da Frenchy Talkin’”, który wydany został wydany przez wytwórnię Edel. Następnie przyszedł czas koncertów w całej Europie, na których Shaka Ponk supportowali zespoły sceny hardcore. To to doświadczenie pozwoliło im rok później powrócić do miejsca początku ich historii – do Paryża – jako zespół silniejszy i bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek.