Skubas i Decapitated na Seven Festival 2015

Skubas i Decapited zagrają w ramach Seven Festival 2015 w dniach 10-12 lipca w Węgorzewie.

Skubas to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.

We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin).

Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.

Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będą symbolem najnowszego krążka Skubasa.

Decapitated to polski death metalowy zespół, założony w Krośnie w 1996 roku. Aktualny skład zespołu to: Wacław „Vogg” Kiełtyka – gitarzysta, założyciel i kompozytor , Rafał „Rasta” Piotrowski – wokalista, Paweł Pasek – basista i Michał Łysejko – perkusista. Decapitated zyskał uznanie jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na świecie. Zespół zdobył międzynarodową grupę fanów i stał się prekursorem nowoczesnego stylu w muzyce death metalowej.

Najnowszy album, „Blood Mantra”, został wydany w 2014 roku – promuje go singiel „Instinct”.