Summer Dying Loud 2019: Triptykon i inni

Triptykon ze Szwajcarii oraz Voidhanger, Entropia i Major Kong to pierwsze ogłoszone zespoły, który zagrają podczas Summer Dying Loud 2019 6 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Triptykon
Tom „Warrior” Fischer wraca do Polski. Genialny ponurak z Zurychu przyjedzie do nas z zespołem, w którym kontynuuje to, co przed laty rozpoczął w Hellhammer, a później rozwijał w Celtic Frost. Obłęd, mrok, nihilizm – przygotujcie się na najgorsze.

Voidhanger
To był ich rok! Minitrasa z Arkhon Infaustus i Demonomancy. Występy u boku legend – Abbatha i Cannibal Corpse. W końcu płyta – „Dark Days Of The Soul”. Obskurny, brutalny metal dawno już nie miał się tak dobrze. Zyklon, Warcrimer i Priest znaleźli złoty środek. Jest jeszcze szybciej, wulgarniej i bardziej agresywnie. Kciuk w górę! – jeżeli tak jak my nie możecie doczekać się ich koncertu!

Entropia
Pod koniec ubiegłego roku wydali „Vacuum”… album na którym puścili wodze fantazji i z miejsca trafili do większości muzycznych podsumowań. Black metal XXI wieku? Przekonajcie się sami. Oleśnicka grupa żongluje jego elementami dość swobodnie, łącząc go przy tym z psychodelią, progresywnym rockiem, elektroniką, transem, a nawet shoegaze. Na Summer Dying Loud zaproponują nam przyprawiający o zawrót głowy lot w nieznane wymiary świadomości.

Major Kong
Polska ma swoją wielką stonerową czwórkę. Zespoły Dopelord, Spaceslug i Weedpecker już wam prezentowaliśmy. Teraz czas na ostatnią z należących do niej grup – Major Kong. To potwór jedną nogą tkwiący w klasyce i kłaniający się dorobkowi Black Sabbath, a drugą zanurzony w zagruzowanej scenie sludge. Instrumentalne trio z Lublina słynie ze swoich koncertów, na których pokazują, że niepotrzebne są żadne studyjne triki, żeby grać dobrą muzykę.