Szczegóły Slot Art Festival 2013

XXI edycja Slot Art Festival będzie mieć miejsce w dniach 9-13 lipca 2013 w Lubiążu koło Wrocławia. Na festiwalowej scenie głównej w tym roku zagrają m.in. Marika, Armia, Ścianka, Maleo Reggae Rockers i The Brimstone Days ze Szwecji.

Na scenie HC/Punk zagrają legendy polskiego undergroundu, m.in. Inkwizycja z charyzmatycznym Dariuszem Eckertem i Hard To Breathe – obecnie jeden z najdłużej działających zespołów warszawskiej sceny hardcore punk.

Scena klubowa oferuje całonocne szaleństwa w klasztornych podziemiach przy rytmach nufunk, house poprzez cięższe gatunki muzyki klubowej jak breakbeat, dubstep, drum and bass do future bass. Miłośnicy bardziej refleksyjnych nastrojów spotykają się w klimatycznej katedrze, gdzie scena doświadczalna serwuje melancholijne brzmienia kojarzące się z dokonaniami skandynawskich artystów. Mała scena to konkurs młodych kapel, jest także scena unplugged i reggae tent.

Ważną atrakcją festiwalowych nocy jest kino. W tym roku w kinie m.in. nagradzany Powrót Andrieja Zwiagincewa i Co wiesz o Elly irańskiego reżysera Asgara Fahradiego, którego Rozstanie otrzymało Oskara za najlepszy film nienglojęzyczny w 2012 r.

Mimo zmęczenia całonocnymi szaleństwami, warto wstać wcześnie i wziąć udział w festiwalowym życiu już od przedpołudnia. Na uczestników czekają dziesiątki warsztatów manualnych, muzycznych, sportowych i scenicznych. Jeśli chcesz nauczyć się kaligrafii, tricków z yoyo, śpiewu alikwotowego, gry na łyżkach, błysnąć w towarzystwie umiejętnościami kuglarskimi bądź tanecznymi – warsztaty to coś dla Ciebie. A jeśli chcesz się po prostu zrelaksować – wybierz tor skimboardowy i skate rampę przygotowane przez ekipę MSP Extreme.

Równocześnie uczestnicy mogą wybrać się na jeden z kilku wykładów poruszających tematy społeczne, kwestie związane z rozwojem osobistym i sztuką. Swój udział w festiwalu potwierdził Krzysztof Czyżewski – Animator kultury, eseista, tłumacz, dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, w latach 2012-2013 dyrektor artystyczny projektu ESK 2016.

Więcej: www.slot.art.pl

Ceny do wyczerpania puli biletów: 150 zł karnety indywidualne, 130 zł – grupowe
(karnet grupowy – min. 21 osób),
Następnie: 170 zł karnety indywidualne, 150 zł – grupowe,
Cena biletu na festiwalu: 190 zł karnet, 50 zł doba festiwalowa.