Temples i Drenge na Soundrive Fest 2015

Temples i Drenge to kolejne zespoły, które zagrają w ramach Soundrive Fest 2015 w dniach 3-5 września w Gdańsku.

James Baghaw (wokal, gitara), Tom Warmsley (gitara basowa, podkład wokalny), Sam Toms (bębny) i Adam Smith (klawisze) pochodzą z Kettering w UK i tworzą psychodeliczną kapelę o nazwie Temples. Po wydaniu debiutanckiego krążka, „Shelter Song”, nakładem własnej wytwórni, Pyramid Studios, zespół szybko przyciągnął uwagę fanów, muzycznych tuzów jak Johnny Marr, Noel Gallagher, czy Robert Wyatt, oraz prasy – NME („jedno z objawieńna współczesnej scenie psychodelicznej”), MOJO, Drowned in Sound i the Guardian.

Następnie grupa wydała dwa kolejne single – „Colours to Life” oraz „Keep in the Dark” – i ruszyła na swoje pierwsze tournee po UK, podczas którego wystąpiła między innymi w londyńskiej Electric Ballroom. Dalsze koncerty zapowiedziano też w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Ich debiutancki album został wydany w styczniu 2014 za pośrednictwem Heavenly Recordings w UK i Fat Possum Records w USA.

Drenge ogłosił wydanie niecierpliwie oczekiwanego albumu „Undertow”, które ma nastąpić 6 kwietnia. Pierwszy singiel promujący tę płytę – „We Can Do What We Want” – był niedawno zaprezentowany online w audycji Zane`a Lowe`a pt. „the Hottest Record in the World” na antenie BBC Radio 1. Następnie zespół zadebiutował na antenie amerykańskiej telewizji, wykonując tę piosenkę na żywo w „The Late Show” Davida Lettermana. Obecnie „We Can Do What We Want” jest dostępny odpłatnie za pośrednictwem iTunes, oraz bezpłatnie dla osób, które zamówiły krążek w przedsprzedaży.

Skład Drenge to Rory Loveless oraz Eoin Loveless. „Undertow” jest drugą płytą w dorobku grupy, po docenionym, debiutanckim „Drenge” wydanym latem 2013. Album został skomponowany i nagrany zarówno podczas ubiegłorocznego tournee, jak i w Castleton – rodzinnym mieście artystów, oraz Sheffield, gdzie obecnie mieszkają. „Undertow” został wyprodukowany przez Rossa Ortona, a na krążku pojawia się po raz pierwszy Rob Graham, zaangażowany do występów na żywo, którego grę na gitarze basowej usłyszymy w trzech piosenkach.