The Prodigy na Jarocin Festiwal 2016

The Prodigy to kolejna gwiazda, która zagra podczas Jarocin Festiwal 2016! Do składu dołączyli także Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca.

Początki The Prodigy sięgają końca lat 80., gdy w jednym z angielskich klubów poznali się Keith Flint, Liam Howlett oraz Leeroy Thornhill. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany „Experience”, ukazał się w 1992 roku, zajmując 12. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Międzynarodową sławę The Prodigy przyniosły jednak dopiero kolejne dwa albumy: „Music for the Jilted Generation” oraz „The Fat of the Land”, na którym znalazł się kultowy „Firestarter”. Dziś zespół ma na koncie nagranie sześciu płyt, spośród których ostatnia „The Day Is My Enemy” ukazała się w marcu 2015 roku. Jak zauważają dziennikarze muzyczni, brytyjska formacja od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fanów o różnych preferencjach muzycznych.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Wśród dotychczas ogłoszonych zagranicznych gwiazd nadchodzącej edycji znalazły się również formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Pierwsi reprezentanci polskiej sceny to z kolei zespoły: TSA, Luxtorpeda, Farben Lehre oraz Oberschlesien. Trzydniowe karnety w cenie 240 zł można nabywać do 15 lutego poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W drugiej połowie lutego cena wejściówek wzrośnie. Z pewnością warto się więc pośpieszyć z ich zakupem!