Twin Atlantic w warszawskiej Hydrozagadce

Twin Atlantic zagra 17 listopada w warszawskiej Hydrozagadce!

Twin Atlantic to skład pochodzący z Glasgow. Zespół zyskał sławę debiutancką płytą – „Free”. Choć zaczynał jako skład punkowy, ewoluował i obecnie wprawnie łączy rocka z elementami popu. Wybór wydaje się być słuszny, bo Twin Atlantic dzielili już scenę m.in. ze Springsteenem i Foo Fighters, występowali też na głównej scenie festiwali Reading i Leeds.

Twin Atlantic zasłynęli też jako autorzy utworu, który towarzyszył transmisji skoku Felixa Baumgartnera z kosmosu w akcji zorganizowanej przed Red Bulla – kilka milionów widzów równocześnie na całym świecie słuchało remixu utworu „Free” (www.youtube.com/watch?v=Txf819ZSG9Q). Nieprzypadkowo Twin Atlantic nagrywają dla Red Bull Records.

Na bieżący rok przypadła premiera trzeciego albumu grupy Twin Atlantic – „Great Divide”. Płyta powstawała przede wszystkim w trasie – w zespołowym autobusie, po kolejnych koncertach – i słychać to od samego początku. Sporo tu energii, radości i przebojowych refrenów, wręcz stworzonych do śpiewania przez tłumy na koncertach. Niedawno premierę miał kolejny singiel z tej płyty – „Brothers And Sisters”: www.youtube.com/watch?v=idEjWBrCEA8.

Bilety na koncert Twin Atlantic wkrótce trafią do sprzedaży.