Vintage, Bethel, Closterkeller na Seven Festival

Vintage, Bethel i Closterkeller to kolejni potwierdzeni wykonawcy, którzy wystąpią w dniach 11-14 lipca 2013 podczas Seven Festival w Węgorzewie.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimno falowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku. W wywiadzie udzielonym organizatorowi Anja stwierdziła „Rok 2013 jest dla Closterkeller rokiem bardzo szczególnym, ponieważ zespół obchodzić będzie 25-lecie nieprzerwanej działalności. Takim rezultatem pochwalić się mogą tylko najwybitniejsi twórcy.

A ponieważ Closterkeller należy do ścisłej czołówki koncertowych wykonawców to aż strach się bać, co przygotujemy na swój oficjalny urodzinowy koncert, który postanowiliśmy wyprawić właśnie na Festiwalu w Węgorzewie! – dodała wokalistka i z uśmiechem Mony Lisy zapewnia, że na pewno nikt z przybyłych nie będzie żałował.

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. Ponad 300 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie.

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, który współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Bartek Metelica a na perkusji Paweł Szafraniec. Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy: „Vintage No 1” i „WIELKI ZEN”.