You Me At Six i Tides From Nebula na Pol’and’Rock Festival 2018

You Me At Six i Tides From Nebula dołączyli do składu Pol’and’Rock Festival 2018 – dawniej Przystanek Woodstock.

You Me At Six to angielski zespół rockowy założony w Weybridge w hrabstwie Surrey w 2004 roku. Kapela ma na koncie 5 albumów studyjnych, a rozgłos przyniósł im wydany w 2008 roku debiutancki krążek pod tytułem „Take Off Your Colours”. Zespół występował u boku takich gwiazd jak Thirty Seconds To Mars, Paramore, Fall Out Boy i All Time Low, zaliczając występy na scenach największych europejskich festiwali. Wśród swoich muzycznych inspiracji wymieniają twórczość zespołów takich jak Blink-182, Incubus i Thrice, a na ostatniej, wydanej w 2017, płycie „Night People” słychać hip-hopowe wpływy. Dziennikarze muzyczni określają gatunek grany przez brytyjską kapelę jako rock alternatywny z elementami pop rocka i pop punka. W 2011 roku You Me At Six otrzymali nagrodę magazynu Kerrang! w kategorii najlepszy brytyjski zespół.

Gdy piątka muzyków tworzących You Me At Six rozpoczęła pracę nad swoim najnowszym, klasycznie brzmiącym albumem pod tytułem „Night People” honorowe miejsce w studio nagraniowym zajęła biała tablica. Na tej tablicy, oprócz ponad 50 piosenek, które brytyjscy muzycy stworzyli na potrzeby swojego 5 wydawnictwa, znalazła się lista największych dokonań zespołu. Na listę trafiły występy na scenach największych sali koncertowych w Wielkiej Brytanii, takich jak Alexandra Palace, Arena Wembley czy Arena O2 w Londynie; nagranie dwóch albumów które znalazły się na liście pięciu najlepszych albumów w rankingu Top Five (były to wydany w 2010 roku „Hold Me Down” i „Sinners Never Sleep”, który ukazał się rok później), debiut albumu „Cavalier Youth” na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii i 13 kolejnych singli które znalazły się na zestawieniu A-list prowadzonym przez brytyjską rozgłośnię Radio 1.

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów tego gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach, odnosząc tam frekwencyjny sukces, m.in. grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida.

Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem – sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płytę „Earthshine” w 2011 roku (Preisner osobiście chciał napisać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoja pozycje lidera w polskiej alternatywie.

Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich. Swoje pierwsze koncertowe kroki w Europie zespół Coma z Łodzi stawiał jako support TFN w 2012 roku. Zdeklarowana fanka Katarzyna Nosowska zaprosiła TFN na trasę z HEY. W 2015 roku zostali zaproszeni przez TVP i Instytut Audiowizualny do uczestniczenia w programie Made In Polska, czyli serii koncertów nadawanych w TVP.