You Me At Six, Natalia Nykiel i Little Simz zamykają skład Orange Warsaw Festival 2017

Poaznaliśmy wszystkich wykonawców, którzy 2 i 3 czerwca pojawią się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w ramach Orange Warsaw Festival 2017. Są to rockowy kwintet You Me At Six, Natalia Nykiel oraz brytyjska raperka Little Simz.

You Me At Six od kilku lat zajmują czołowe miejsce wśród brytyjskich zespołów z kręgu mocnego gitarowego grania, będąc europejską odpowiedzią na popularność Fall Out Boy, Paramore czy Jimmy Eat World. Bo rzeczywiście to amerykańska scena dominuje w pop-punku, ale You Me At Six bronią honoru Europy. Powstali w 2004 roku w angielskim Weybridge, ale pierwsze ważne wydawnictwo – debiutancki album „Take Off Your Colours” wydali cztery lata później. Od początku mieli silne wsparcie brytyjskiej prasy muzycznej i rewelacyjne opinie na temat występów live. O perspektywie nadchodzącego sukcesu świadczył fakt, że ich pierwsza płyta dotarła do 25 miejsca listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Jak na początek kariery, był to wynik więcej niż obiecujący. You Me At Six potwierdzili pokładane w nich nadzieje – kolejne albumy były nie tylko lepsze pod względem muzycznym, ale przede wszystkim zdobywały coraz więcej fanów – piąte, trzecie i wreszcie pierwsze miejsce na liście UK TOP 40. Na szczyt dotarła ich czwarta płyta, „Cavalier Youth” wydana w 2014 roku. You Me At Six od czasu debiutu dorośli, co oczywiste i naturalne, co znajduje odzwierciedlenie również w muzyce. Ich najnowszy album, „Night People”, to mocniejszy i ciemniejszy rock, ale ze względu na osobę producenta – Jacquire King, oraz miejsce nagrywania – Nashville, to także płyta, na której słychać echo prawdziwego rock’n’rolla. You Me At Six zagrają na OWF w porze odpowiadającej tytułowi płyty, czyli 22:30 na Warsaw Stage.

Natalia Nykiel
Debiut Natalii Nykiel na polskiej scenie można opisywać w kategoriach fenomenu. W kilka miesięcy osiągnęła sukces, na jaki niektórzy musza pracować latami. I, co najciekawsze, nie ma w tym przypadku taniej popularności – jest praca, świetni współpracownicy i wysoka jakość nagrań. Do pracy przy „Lupus Electro”, swoim debiucie, zaprosiła m.in. Nosowską czy Michała „Foxa” Króla, który zadbał o produkcję całości, tworząc jeden z najciekawszych popowo-elektronicznych albumów ostatnich lat. Po sukcesie singla „Bądź Duży”, który do dziś na You Tube doczekał się ponad 43 milionów odtworzeń, Natalia poszła za ciosem i wydała utwór „Error”, niekwestionowany przebój 2016. Minął rok i w stacjach radiowych właśnie wylądował nowy singiel pt. „Spokój”. W wersji live usłyszymy go już 3 czerwca podczas koncertu Natalii na Orange Warsaw Festival, choć artystka obiecuje, że zagra także kilka nowych utworów z nadchodzącej płyty.

Little Simz
Londyńska raperka, piosenkarka i aktorka, która swoją muzyczną karierę rozpoczęła jeszcze jako nastolatka. Jest świetną kontynuatorką całej linii brytyjskiego hip-hopu tworzonego przez kobiety, na czele których stały Ms. Dynamite, Speech Debelle czy Estelle. Little Simz debiutowała EPkami w czasach ich największych sukcesów, dziś jest tą najbaczniej obserwowaną. Na koncie ma dwa albumy – „A Curious Tale of Trials + Persons” z 2015 oraz wydany pod koniec ubiegłego roku „Stillness In Wonderland” luźno inspirowany „Alicją w Krainie Czarów”. Albumowi towarzyszą wydarzenia specjalne: komiks, wystawa i oczywiście trasa, w ramach której Little Simz 2 czerwca zagra na Orange Warsaw Festival.

BILETY
karnet 2-dniowy – 379 PLN
bilet jednodniowy – 219 PLN