Znamy pełen lineup Slot Art Festival 2013

Znamy już pełny line-up dużej sceny Slot Art Festival 2013:
Wt. 9 lipca: Maleo Reggae Rockers, The Brimstone Days, To Leave a Trace;
Śr. 10 lipca: Ścianka, Bongostan, 3 Kluski Śląskie;
Cz. 11 lipca: Paula i Karol, You, Arci;
Pt. 12 lipca: Armia, Pchełki, Cinamon;
Sob. 13 lipca: Marika Akustycznie, Fair Weather Friends, Dead Efforts

Marika jest bez wątpienia jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek. Do tej pory kojarzono ją przede wszystkim z muzyką reggae – przez wielu określana była mianem „królowej polskiego dancehallu”.

„Marika – akustycznie” to projekt przedstawiający zupełnie inne oblicze artystki – zmysłowe, delikatne i absolutnie magiczne. Nowe wersje znanych i kojarzonych z Mariką utworów (m.in.”Moje serce”, „Uplifter”, „Widok” czy „Smoki”), osadzone są w mocno chilloutowym i zaskakującym swoją subtelnością, klimacie.

Maleo Reggae Rockers – legenda polskiego reggae z Darkiem Malejonkiem na czele gra już 16 lat, ma na swoim koncie sześć płyt, koncert DVD i około 1000 koncertów zarówno w Polsce jaki i za granicami.

Ścianka – Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych zagra na Slot Art Festival. Ich styl jest trudny do zdefiniowania – łączy surową pre-punkową energię i freejazzowe szaleństwo. Piękne, czasem delikatne melodie.

Paula i Karol – jeśli ktoś ich nie zna, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą.

Fair Weather Friends – nikt nie gra w Polsce tak jak oni. Częstą reakcją na ich piosenki jest niedowierzanie: to oni są z Polski? Nadzieja muzyki alternatywnej. To tylko część niezwykle przychylnych opinii środowiska muzycznego na temat twórczości Fair Weather Friends.

Goście specjalni:
Robert Friedrich – Litza – to postać, której nie trzeba przedstawiać ani uczestnikom SLOTu, ani słuchaczom muzyki rockowej. Lista kapel i projektów muzycznych w których brał udział przyprawia o zawrót głowy: Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, 2 Tm 2:3, KNŻ, Arka Noego, a ostatnio – Luxtorpeda, której koncert wzbudził ogromny entuzjazm festiwalowej publiczności w zeszłym roku.

Muzyka nie jest jednak jedyną pasją Litzy. Robert jest także tatą siódemki dzieci i dziadkiem. W tym roku zaprosiliśmy Litzę, by spotkał się z uczestnikami festiwalu jako gość specjalny. Będziemy rozmawiać o rodzinie, miłości i wierze, o ważnych życiowych decyzjach.

Krzysztof Czyżewski – animator kultury, eseista, tłumacz, dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, w latach 2012-2013 Dyrektor Artystyczny Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zainspirowani jego rozważaniami na temat kultury głębokiej – zaprosiliśmy go na Slot Art Festival w charakterze gościa specjalnego.

Scena doświadczalna
O północy w klimatycznej katedrze wydawnictwo Nextpop zaprezentuje artystów, którzy zabiorą słuchaczy w podróż pełną melancholii, niepowtarzalnego świata dźwięków, niezwykłych wrażeń i dobrej chemii.

9 lipca: Hanimal. Ich muzyka jest wzruszająca, delikatna i z charakterem. Zespół potrafi wykreować charakterystyczne brzmienie – oszczędne, a jednocześnie kompletne. Duża świadomość aranżacyjna muzyków zespołu pozwala każdemu z nich znaleźć miejsce dla swojego instrumentu.

10 lipca: Lilly Hates Roses. Są laureatem drugiej edycji Make More Music. Oryginalne brzmienie, charyzmatyczne głosy wciągną nas w inny świat. Wkrótce ukaże się ich debiutancka płyta.
11 lipca: Anthony Chorale. Zespół holenderskiego wokalisty i gitarzysty Oliviera Heima, znanego również jako 1/3 grupy Très.b nagrodzonej ostatnio Paszportem Polityki. Muzyka tego zespołu tworzy bogatą atmosferę, w której delikatna interakcja między instrumentami jest dopełniona poruszającym wokalem Heima.

12 lipca: Fismoll. Młody artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Jest jednym z najciekawszych i najbardziej zaskakujących debiutów tego roku, a wyjątkowość jego talentu podkreślają znakomici muzycy i dziennikarze, jak np. Katarzyna Nosowska, Artur Orzech, Marek Niedźwiecki.

13 lipca: Plejs. Zespół tworzą go znakomici muzycy: Barbara Włodarska-Fabisiak, Joanna Gajda i basista Piotr Nosal. Pasją całej trójki jest wyszukiwanie w meandrach pamięci starych, przykurzonych piosenek i dawanie im nowego muzycznego życia, przeważnie w stylu soulowo-funkowym.