Airbourne na trzech koncertach

Australijska, hard-rockowa grupa Airbourne zagra trzy koncerty w Polsce! Zespół wystąpi 9 czerwca 2015 r. we Wrocławiu (Alibi), 10 czerwca w Warszawie (Proxima) i 11 czerwca w Gdańsku (B90).

AIRBOURNE + support

9.06. 19:00 Wrocław (Alibi)
bilety: bilety 69 zł www.pwevents.pl/pl/bilety,1,229.html
79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu)
do nabycia: Ticketpro, Ebilet, Eventim, Rocky Shop, Demolika, Alibi, pwevents.pl

10.06. 19:00 Warszawa (Proxima)
bilety: bilety 69 zł www.pwevents.pl/pl/bilety,1,230.html
79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu)
do nabycia: Ticketpro, Ebilet, Eventim, Ticketclub, Proxima, pwevents.pl

11.06.2015 19:00 Gdańsk (B90)
69 zł (pula) tickets.soundrive.pl / 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu)
Do nabycia: SPATiF, Cafe Absinthe, Stacja DeLuxe, Spirit Of Rock And Roll, Śródmieście
* w dniu koncertu w kasie Klubu B90

Airbourne pochodzą z Australii, tak jak ich przodkowie AC/DC. Ten hard-rockowy kwartet przede wszystkim chce się dobrze bawić. Zawodzony, oldschoolowy wokal, doskonałe, gitarowe solówki. Żadnych ballad – muzyka Airbourne, jak sami muzycy twierdzą, ma być wielka, głupia, głośna i oczywista, ale ich śmiałe przywiązanie do starej szkoły klasycznego rocka czyni ją bardzo zaraźliwą.

Przygoda Airbourne rozpoczęła się w 2003 roku jako pomysł braci Joela (wokalista) i Ryana O’Keeffe (perkusja). Zespół szybko zasilił gitarzysta David Roads i basista Justin Street. Cała czwórka przeniosła się z małej miejscowości Warrnambool do Melbourne, wydając EPkę „Ready To Rock” zanim ostatecznie podpisali kontrakt z Capitol Records, aby nagrać swój długogrający debiut „Runin’ Wild”. W międzyczasie kapela zerwała umowę z Capitol Records, a dystrybucję światową ich albumu podtrzymała nowa wytwórnia – Roadrunner Records.

Pierwszy album Airbourne, ukazał się w 2007 roku i był wyrazem subtelności wolnego hard rocka. Z tytułów utworów, takich jak „Stand Up For Rock ‘N’ Roll” i „Cheap Wine & Cheaper Women” Runnin’ Wild był albumem, który wyraźnie nawoływał do świętowania hedonistycznego podejścia bez zmartwień, pełnego emocji z klasycznych aren rockowych. Z Joelem O’Keeffe jako mistrzem ceremonii, „Runnin’ Wild” było oczywiste, powierzchownie zabawne, a wybuchowe występy kapeli na żywo pomogły wylądować jej na trasie Rockstar Mayhem festiwalu w 2008 roku.

David Roads potwierdził w przeprowadzonym z nim wywiadzie, że grupa od stycznia 2009 roku pracuje nad nowym materiałem. W styczniowym wydaniu magazynu Kerrang! Joel O’Keeffe wyjawił, że zespół pisze nowe piosenki w Criterion Hotel w mieście Warrnambool, gdzie dawali swoje pierwsze koncerty. Premiera „No Guts. No Glory.” odbyła się oficjalnie 8 oraz 9 marca 2010 roku w zależności od regionu świata. Zespół przygotował również niespodziankę dla fanów – wersję limitowaną najnowszego albumu zawierającą pięć bonusowych utworów oraz otwieracz do butelek z logo „No Guts. No Glory.” Ich ostatnim, jak dotąd, albumem studyjnym był „Black Dog Barking”, który ukazał się 20 maja 2013 roku zarówno w Europie, jak i Australii. Kapela pozostaje nadal wierna wytwórni Roadrunner do dnia dzisiejszego.