Augustines po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce 15 listopada w klubie Hybrydy w Warszawie zagra amerykańska grupa Augustines! Jesienna trasa koncertowa promuje ich drugi krążek, zatytułowany „Augustines”.

Augustines, muzycznie określani jako skrzyżowanie U2 i Mumford & Sons, zadebiutowali w 2012 roku, albumem „Rise Ye Sunken Ships”, który ujrzał światło dzienne po długich bataliach z firmą fonograficzną, managementem i wielu wewnętrznych perturbacjach. Bardzo osobista płyta zyskała jednak wiele pozytywnych recenzji, a także przychylność środowiska skupionego wokół amerykańskiej sceny niezależnej. „Augustines” jest w dużej mierze kontynuacją kursu obranego na debiutanckim albumie, choć w zdecydowanie pogodniejszym wydaniu. Płyta jest poniekąd powrotem do przeszłości wokalisty Augustines – Billy MacCarthy inspiracji szukał m.in. w swojej dawnej szkole, a także na farmie w rodzinnej Kalifornii, gdzie powstała spora część nowego materiału. Współproducentem albumu został Peter Katis odpowiedzialny za brzmienie m.in. The National, Frightened Rabbit, Interpol i Jonsiego.

Bilety na jedyny koncert w Polsce Augustines trafiły do sprzedaży 11 września. Dostępne są w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn a także na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.ticketpro.pl.