Dio Returns w Warszawie

Dio Returns w warszawskiej Progresji 2 grudnia 2017 r. Nowoczesna technologia pozwala, by legendarni muzycy jak Ronnie James Dio pojawili się na scenie jako hologram, towarzysząc swojemu zespołowi.

Simon Wright (AC/DC/Dio), Craig Goldy (Dio), Scott Warren (Dio), Bjorn Englan (Quiet Riot/Yngwie Malmsteen), a na wokalu gościnnie Tim „Ripper” Owens (Judas Priest/Iced Earth/Yngwie Malmsteen’s Rising Force) i Oni Logan (Lynch Mob) zabiorą nas w muzyczną podróż, wykonując wybrane utwory z solowej kariery Dio oraz z czasów jego występów z Rainbow oraz Black Sabbath.

09.12.2017 DIO RETURNS + support
Warszawa, Progresja

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
110 PLN (przedsprzedaż)
130 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w sprzedaży od 1 sierpnia na: www.shopmetalmind.com.pl; www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl, www.ticketprotal.pl

Ronnie James Dio – ikona rocka. Na liście najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records, został sklasyfikowany na 3 miejscu! Legenda, której nie trzeba przedstawiać. Z jego współpracy z Ritchiem Blackmoor’em narodziło się Rainbow, to on zastąpił Ozzy’ego Osbourna w Black Sabbath i nagrał z zespołem 4 fantastyczne albumy, by w końcu zacząć swoją solową karierę. Dzisiaj, dzięki nowej technologii, możemy zobaczyć Dio na scenie. W wywiadzie dla Rolling Stone, gitarzysta Craig Goldy tak mówi o nowatorskim pomyśle:
Robimy to ponieważ jesteśmy rodziną, a kiedy rodzina traci jednego ze swoich ukochanych członków, robi wszystko, aby zachować pamięć o nim. To przyświeca naszemu przedsięwzięciu. Kiedy występujemy w ten sposób na scenie, uważam, że upamiętniamy tym Dio. To jak nabożeństwo żałobne pod postacią rockowego koncertu. Myślę, że to daje fanom możliwość podziwiania talentu Dio na żywo, bez konieczności uciekania się do marnych jakościowo nagrań na YouTube.