Dir En Grey w Warszawie

Japońska grupa metalowa Dir En Grey zagra koncert 18 maja 2015 w klubie Progresja w Warszawie. Zespół zaprezentuje niezwykle energetyczną mieszankę dźwięków z najbardziej oddalonych od siebie krańców muzyki metalowej.

Dir En Grey (Japonia) eklektyczny metal:
Trudno jednoznacznie ich zaklasyfikować, co podkreślają nawet znawcy muzyki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomimo tego, a może właśnie z tego powodu, Dir En Grey ma mnóstwo wiernych fanów poza ojczystą Japonią. Bardzo dużo jest ich w Polsce.

Kapela z Osaki, istniejąca już 18 lat!, wielokrotnie gościła w naszym kraju. Grała koncerty klubowe i festiwalowe, za każdym razem będąc przyjmowaną entuzjastycznie. Japoński rock i metal ma bowiem u nas pokaźne grono odbiorców, a nawet fanatycznych wielbicieli, którzy na wylot znają dokonania swych idoli, a na ich piosenki reagują na pograniczu totalnej ekstazy. Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja) na pewno za każdym razem to zauważyli i dobrze pamiętają, jakie Dir En Grey zrobił wrażenie na polskich fanach. Dlatego od lat nie pomijają Polski w rozpisce europejskiej trasy.

Niebawem Japończycy zjawią się nad Wisłą ponownie. Powód mają konkretny, bo pod koniec 2014 roku ukazała się kolejna studyjna płyta Dir En Grey, „Arche”, pierwsza po blisko czterech latach przerwy. Właśnie ten materiał japońska kapela będzie promować w Progresji. Na żywo zespół jest fantastyczny, więc zdecydowanie warto pojawić się w Warszawie, aby go zobaczyć.

Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Karnety (MUCC + Dir En Grey): 200 zł – przedsprzedaż, 220 zł – w dniu koncertu

Bilety oraz karnety łączone z koncertem MUCC w Krakowie są już dostępne wyłącznie na knockoutprod.net/sklep/

Organizator: Knock Out Productions