Dwa koncerty Crystal Fighters

Grupa Crystal Fighters powróci jesienią do Polski 11 listopada zagrają w Warszawie (Stodoła), a dzień później w Krakowie (Studio).

Muzyka Crystal Fighters to połączenie tradycyjnego folku z kraju Basków z muzyką elektroniczną. Grupa debiutowała w 2010 roku albumem „Star Of Love”, który wzbudził sporo zamieszania w muzycznym świecie. Pozytywne recenzje pierwszej płycie wystawiły m.in. magazyny „Q”, „Mojo” czy „Mixmag”, a zespół miał okazję supportować Foals na ich trasie koncertowej. Crystal Fighters znani są już ze swojej energii koncertowej – ich występy są intensywne, bardziej „punkowe”, niż nagrania studyjne.

W maju 2013 roku grupa postanowiła wyruszyć w mini trasę koncertową po Europie. W jej ramach zagra jedynie w sześciu miastach – Amsterdamie, Paryżu, Brukseli, Londynie, Berlinie i Warszawie. Większość występów, w tym warszawski (25 maja, Palladium), jest już wyprzedana.

27 maja, czyli dwa dni po zakończeniu wiosennej trasy, swoją premierę będzie miała najnowsza, druga w dyskografii Crystal Fighters, płyta – „Cave Rave”. Z tej okazji zespół ogłosił międzynarodową trasę koncertową, która w listopadzie zawita również do Polski.