Fields Of The Nephilim w Krakowie i Warszawie

Na dwa koncerty, w Krakowie i Warszawie przyjedzie Fields Of The Nephilim, legenda gotyckiego rocka. Muzycy przyjadą w ramach trasy z okazji 25 lat od wydania drugiej płyty zespołu „The Nephilim”. Fields Of The Nephilim planują zagrać cały materiał z tego albumu. Warto też wspomnieć, że do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit.

Fields Of The Nephilim (Wielka Brytania) Rock Gotycki:
„Hardware”, kultowy postapokaliptyczny thriller science fiction z 1990 roku. W obsadzie między innymi Lemmy Kilmister z Motörhead, a także Iggy Pop (nie widać go, ale za to słychać). Jest też jeszcze jedna ważna postać świata muzyki. W wędrującego przez nagrzaną prażącym niemiłosiernie słońcem pustynię nomada w wciela się Carl McCoy. Lider jednej z największych legend rocka gotyckiego, powstałej w 1984 roku brytyjskiej formacji Fields Of The Nephilim. Twórców klasycznych dla gatunku płyt „The Nephilim” i „Elizium”, a także znakomitej, wydanej we 2005 roku po długiej przerwie „Mourning Sun”, na której wyraźnie słychać także wpływy gotyckiego metalu. McCoy to postać ciekawa, charyzmatyczna, przykładająca dużą wagę do wizualnego aspektu Fields Of The Nephilim. Słabość ta dziwić nie może, gdy weźmiemy pod uwagę, że Carl na co dzień jest cenionym projektantem grafik w 3D. To on odpowiada za tajemniczą, mroczną aurę otaczającą zespół, za wizerunek jakby gotyckiego kowboja w charakterystycznym długim czarnym skórzanym płaszczu, który niejednokrotnie mogliśmy podziwiać w wideoklipach FON. No i ten jego wyjątkowy, dźwięczny niski głos, ważny znak szczególny twórczości formacji…

Fields Of The Nephilim grali w Polsce parę razy, zawsze wzbudzając duże zainteresowanie. To właśnie podczas ich występu w katowickim Mega Clubie, gościnnie w kawałku „Penetration” pojawił się Nergal, powracający wówczas do czynnego życia artystycznego po wygranej walce z białaczką. Najbliższy koncert legendy gotyku też będzie wyjątkowy, ale z innego powodu. W 2013 roku minęło 25 lat od wydania wspomnianej, przełomowej i kultowej płyty „The Nephilim”. Jeśli myślicie, że z tej okazji Fields Of The Nephilim będą grać cały materiał z tego krążka, to bardzo dobrze myślicie! Set uzupełnią też kawałki z debiutanckiej „Dawnrazor” oraz „Elizium”. Jakby dobrych wieści było mało, do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit, który brał udział w sesjach nagraniowych wspomnianych albumów.

Fields Of The Nephilim (Wielka Brytania) Rock Gotycki
+
support

Data: 31 stycznia (piątek) 2014
Klub: Kraków @ Studio, Budryka 4

Data: 1 lutego (sobota) 2014
Klub: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
120 zł przedsprzedaż
140 zł w dniu koncertu